№ 4
26 січня 2023 року

Точка зору

Точка зору (10)

Середа, Трав. 17 2017

9 травня 2017 року в Прилуках святкували День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Подія спровокувала скандал та обурення свідомих громадян, адже лозунг-привітання був написаний російською мовою і цитував посадовців Кремля часів сталінського режиму. Гадаю, місто встигло обговорити цю подію, і, швидше за все, я не буду оригінальним у своїх судженнях, але ситуація досить цікава, тому не може лишитися без публічного розгляду.
Відразу хочу сказати, що комунізму вже ніхто не поверне, як би не хотів, і живемо ми у вільній країні зі своєю державною мовою. Тому той, хто ініціював таке оформлення «свята», публічно заявив, що рухається в бік Митного союзу. Перепрошую, але в Росії за одну тільки жовто-блакитну стрічку позбавляють волі за прояв сепаратизму.
А тепер розберемо ситуацію на рівні самого повідомлення: «Побєда будєт за намі». «Побєда» над ким? Якщо ми святкуємо «День перемоги», то автоматично маємо на увазі Третій рейх і, певно, ще кілька країн-союзників рейху. Пройшло вже трохи більше 70 років від закінчення Другої світової війни, змінилося приблизно три покоління населення Землі, а Німеччина давно вже реабілітувалася перед світом. Уявіть, якби хтось із німців приїхав до Прилук із дружнім візитом, а тут святкують «дєнь побєди». Якби я був німцем – мені було б неприємно, якби я був прилучанином (хоча всім кажу, що сам із Прилук) – мені було б соромно. А можливо, і ні: чому це за чужі вчинки мені має бути соромно?

Середа, Квт. 12 2017

«Щоб і Путін почув»

Написав: Опубліковано в Точка зору

Те, що було вчора, – це історія, а історію потрібно знати, пам’ятати та не забувати. 18-20 лютого 2017 року по всій Україні пройшли Дні скорботи по тих кривавих подіях, які відбулися на Майдані в Києві. 20 лютого в нашому місті Прилуки вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні. 9 березня вшанували пам’ять Великого Генія України – Кобзаря Т.Г. Шевченка.
На обох заходах – біля банера Героям Небесної Сотні та пам’ятника Тарасу Шевченку – людей було дуже мало. Можливо, недостатньо була проведена інформаційна робота, а може, це наша з вами громадська байдужість. Про це кожна людина повинна спитати в себе.
Байдужість наша в даний час – на користь ворогу, колаборантам, п’ятій колоні, корупціонерам. Іде агресивна політика Росії проти України. Ми повинні не тільки згадувати, пам’ятати, не забувати ті події, що відбулися в історії нашої України, а й діяти. Суспільство мусить згуртовуватись, а люди – не бути байдужими до того, що робиться в нашому місті, в нашій Державі.
Тільки разом ми сила, тільки в єдності зможемо навести лад в Україні та захистити її від агресивної політики путінської Росії. Для цього потрібно відкинути всі власні амбіції, угамувати свою гординю, поважати думку іншої людини, прислухатись один до одного. І припинити сперечатися, розводити чвари навколо «Гетьманської булави».
А з чого почати? Об’єднання всіх патріотичних сил, небайдужих людей – це починається з підтримки один одного. Слід брати участь у патріотичних заходах, які проходять у нашому місті, в нашій Державі – це показує нашу з вами громадянську активність.

Середа, Бер. 15 2017

Ось і дочекалися весни. Радісна подія, але з відтінком заклопотаності. Про що я? Та про тих батьків, чиї діти ходять у садочки та школи. Прийшла весна, і почалися збори грошей на ремонт приміщень (косметичний, а десь і капітальний), на подарунки, на покупку меблів і технічних засобів. На перший погляд це начебто й необразливо, і звучать заклики здавати кошти добровільно. Але добровільно не в усіх виходить: для одних це внески, а для інших – побори…
Ми всі знаємо фінансову ситуацію в Україні та в окремо взятій сім’ї. Особливо багатих у нашому місті немає – а якщо і є, то одиниці. Вони можуть займатися благодійністю. Але в нас більше сімей середньостатистичних і бідних. Я був свідком випадку, коли у «Кварталі» біля каси молода мама не розрахувала можливості свого гаманця й викладала назад те, чого не могла оплатити. А поруч стояв маленький хлопчик і просив шоколадку, на що мама показала порожній гаманець. Я тільки тоді зрозумів, наскільки по-різному живуть сім’ї. Пройшов майже рік, але я до цього дня не можу пробачити собі того, що не повернувся і не сплатив «кошик виживання».

Середа, Сер. 03 2016

Очистительная гроза

Написав: Опубліковано в Точка зору

Ну что, господа присяжные, лёд тронулся. Дошло и до Прилук возмездие на взяточника. Когда появилась информация, что на взятке погорел директор медучилища, я решила побеседовать с работниками этого коллектива. Но не удалось. Кто был в шоке, кто просто не хотел говорить на эту тему, а кто предполагал, что это была соблазнительная подстава. Видно было, что коллектив не осознал всего произошедшего до конца, а это может очень больно подкосить статус учебного заведения. Одно ясно: биография фигуранта дела и история училища явно не украсит и наш город.
У нас в городе есть более крупные учебные заведения – педагогический и агротехнический колледжи, а также и небольшое учебное заведение на территории военного городка.
Интересно, как в этих заведениях отреагировали на этот случай?

Середа, Трав. 25 2016

Мене дуже схвилювали події, які відбувалися на 11 позачерговій сесії Прилуцької міської ради 16 травня 2016 року. На розгляд депутатів було винесено одне питання порядку денного: подолання вето міського голови на рішення щодо надання дозволів прилучанам на встановлення індивідуального опалення та відключення від централізованого. Таке рішення прийняли депутати на 10 сесії 28 квітня.

Це дуже важливе й актуальне для громади нашого міста питання, яке вже протягом 10 років не вирішується міською владою. Крім того, воно пройшло через багато судів (навіть у Києві), і рішення всіх судів були на користь громади. Адже кожна людина, згідно найвищого законодавчого акту – Конституції України – має право вибирати й отримувати зручну та вигідну послугу у своїй оселі для своєї сім’ї. Усі наші депутати на місцевих виборах обіцяли в своїх передвиборчих програмах позитивно вирішити це надзвичайно важливе питання. І ось на 10 сесію 28 квітня 2016 року депутат Артем Миколайович Рожко розробив Положення та проект рішення щодо дозволів на встановлення індивідуального опалення й подав на розгляд депутатів.

Середа, Груд. 30 2015

Репліка на статтю «Бути чи не бути в Прилуках індивідуальному опаленню», яка була опублікована в №51 газети

 

Хотілося б запитати депутата, яку проблему пробував вирішити він, коли писав цю статтю? Якщо зробити добро людям, які з різних причин не мали можливості встановити індивідуальне опалення своїх квартир, то де ж конкретна пропозиція?

Здорожчання оплати за доставку тепла користувачам центрального опалення йде в першу чергу від хаотичного встановлення того ж таки індивідуального опалення, адже котельні працюють у тому ж режимі, що й раніше, а оплата послуг проводиться за рахунок решти мешканців квартир, які не були такими спритними.

Автор статті мріє про надання права споживачам тепла на відключення їхніх будинків від централізованого опалення. У кого ще така мрія? Люди поки ще не самовбивці! Вони мріють про те, що влада, яка допустила хаотичне підключення індивідуального опалення, буде відповідати за це й виправляти свою помилку. Усім відомі депутати (деякі є такими з 2001 року) проштовхували ідею права встановлення «індивідуалки» без аналізу подальших наслідків реалізації цього права.

Четвер, Жовт. 15 2015

Більшість представників давно створених політичних партій, розглянувши мою програму з наведення ладу в місті, відповіли: «Ваша програма в цілому добра та заслуговує на втілення в життя, але тільки силами наших перевірених роками партійців, а не вас – «простого смертного», який не обтяжений ні політичними зв’язками, ні фінансовими ресурсами». Але ж ми з вами, громадо, знаємо, які це «роками перевірені партійці» та що корисного вони зробили для нашого мікрорайону та міста, – як на мене, абсолютно нічого. Саме тому, коли представники політичної партії «УКРОП» запропонували мені реалізувати своє бачення змін у місті за їхньої підтримки, я погодився.

 

ДЕСЯТЬ ПЕРШОЧЕРГОВИХ ЗМІН,

які б хотілося втілити в життя міста в разі здобуття підтримки виборців

1. Ініціювати зміни до регламенту засідань міської ради в частині надання можливості представникам громади безпосередньо в день проведення сесії без попереднього узгодження прийти в сесійну залу та з трибуни порушити перед депутатами своє питання. Вважаю, що для таких незапланованих виступів необхідно виділити 90 хвилин.

2. Ініціювати новий порядок обрання складу виконавчого комітету Прилуцької міської ради. Зараз порядок формування складу виконавчого комітету наступний: згідно статті 51 Закону України «Про місцеве самоврядування», до складу виконкому входить відповідний сільський, селищний, міський голова…, секретар відповідної ради, керівники відділів, управлінь та інших виконавчих органів ради… Крім цього, до складу виконкому можуть входити інші особи. Вважаю, що було б правильним, якби серед інших осіб до складу виконавчого комітету входили представники кожного мікрорайону міста з числа звичайних прилучан.

Середа, Сер. 05 2015

Чи проти встановлення індивідуалки КП «Прилукитепловодопостачання»?

 

У Прилуках уже традиційно перед виборами до міської ради стає нагальною проблема встановлення індивідуального опалення в квартирах. Щоб не загострювати увагу мешканців міста на більш вагомих турботах, усі кандидати вкотре підіймають питання індивідуалки. Це ніби козирна карта чи не кожного кандидата в мери й депутати.

Останнім часом дуже часто звучить із вуст депутатів та влади, що комунальне підприємство «Прилукитепловодопостачання» проти відключення від мереж централізованого опалення. Це не зовсім так. Хочу зазначити, що ще в 2005 році збиткова котельня по вулиці Ковалівській, 8 була запланована під реконструкцію. Прорахувавши всі «за» і «проти», враховуючи те, що всі мережі проходили в болоті, за ініціативи на той час керівника КП «Прилукитепловодопостачання» Володимира Назіма було запропоновано безвідсотковий кредит мешканцям будинків барачного типу по вулиці Шмідта, будинків по Ковалівській та Колективній на відключення від теплопостачання квартир і встановлення в них індивідуального опалення. Дані починання були успішно втілені в життя, за що й дотепер мешканці вдячні підприємству.

Середа, Лип. 22 2015

Майже невід'ємним атрибутом дорослості для багатьох юнаків є пиво, для дівчат – слабоалкогольні напої. Жодна зустріч друзів – прогулянка містом, вихід на пікнік чи звичайні вечірки-посиденьки – не відбувається без цих доступних і безпечних (на думку молоді) напоїв. А оскільки вони не спричиняють такого сильного сп’яніння, як міцні напої, їх споживання сприймається лояльно суспільством і навіть деякими батьками.

Прочитала статтю «Summer Party на міському пляжі» надруковану в газеті «Град Прилуки» 8 липня цього року, про розваги молоді міста на пляжі. Жаль, що авторка, студентка Прилуцького гуманітарно-педагогічного коледжу, не дала належної оцінки цьому негативному явищу, коли молоді люди пили «алкогольний нектар» із пляшки на швидкість, а переможцям дістався приз – ящик пива.

Біда в тому, що за ініціативи молодіжної ради міста на центральному пляжі відбулася «гаряча пляжна вечірка», тобто п’янка. У мене склалося таке враження, що молодіжна рада міста та молоді люди, які взяли участь у цьому заході на пляжі, стоять осторонь проблеми боротьби з алкоголізмом.

Реклама, під вплив якої найчастіше підпадають підлітки й молоді, постійно нав’язує: пиво – це круто, це справжній чоловічий напій. А деякі «знавці» ще й стверджують, що воно корисне не лише для травлення, а ще й для мам-годувальниць. Хоча в чому його користь?..

Середа, Трав. 06 2015

Во вторник, 28 апреля, побывал на кладбище по причине похорон друга детства. И тот печальный день был омрачён ещё и тем состоянием кладбища, которого я не видел за свою уже долгую жизнь.

Что происходит с нами, люди?!

Я могу понять даже тех, кто ломает и разрушает памятники. У людей нарушена психика и отсутствует элементарная культура. Но в данном случае во главе стоят руководители города самого высокого ранга. Что сказать о тех, кто искусственно создаёт аморальную обстановку в местах захоронения? Как объяснить тот, мягко выражаясь, беспорядок? Это не только нарушение санитарных норм, это нарушение морали, надругательство над памятью родных и близких. Да за такие деяния в советское время виновник всего того, что я увидел, положил бы партийный билет и был бы уволен с должности за считанные часы. А сейчас партий много, билетов нет и с кого спросить – не знаешь. Правда, после просмотра сессии городского совета на поверхность всплыли две фигуры. Это мэр города Барнаш и его заместитель Назим. И что? Попиарились оба в преддверии избирательной компании – и на этом всё. А закончилось это позором для города и возмущением народа действиями руководства и депутатов городского совета.

Телефон редакції

(04637) 35299

Реклама