№ 27
6 жовтня 2022 року

Web-editor

Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Адреса сайту: http://gradpryluky.info
05.10.2022 09:16

Майже 5 мільйонів для Центральної міської лікарні

Уже не один рік поспіль проблематика та потреби Прилуцької центральної міської лікарні знаходяться на контролі в міської ради. І це цілком логічно, адже щоб вчасно й у повному обсязі надавати містянам медичні послуги, потрібно мати для цього гарну та сучасну техніку, обладнання, модернізовані приміщення тощо.
Днями профільна бюджетна комісія знову розглядала питання виділення коштів на потреби ЦМЛ. Мова йшла про майже 5 мільйонів гривень. Близько місяця тому депутати вже затвердили виділення певної суми для виготовлення проєктно-кошторисної документації для проведення поточного ремонту й облаштування повноцінного укриття в підвальному приміщенні головного медичного закладу Прилук. Наразі ж справа дійшла і до власне ремонтних робіт, які просто не можуть більше чекати.
Ще одним напрямком витрат, який обговорили депутати, стала купівля спеціального генератора для лікарні, потужністю 160 кВт. Майбутній опалювальний сезон стане чи не найскладнішим за останні роки. У зв’язку з військовими діями на території нашої держави не можна бути стовідсотково впевненими у безперебійності електро- та газопостачання, а тому необхідно наперед продумувати варіанти альтернативних видів обігріву й освітлення. Це питання актуальне для всього населення, але для медичних закладів, мабуть, найбільше.
Крім того, більше 1 мільйона із загальної суми планується витратити на ремонт вхідної групи приміщення Центральної міської лікарні. За словами міського голови Ольги Попенко, треба продовжувати ремонт 1 поверху медзакладу, виконати поточний ремонт всіх евакуаційних виходів із 1 по 5 поверх, ремонт першого та другого холів.

05.10.2022 09:13

що це за сума та чи потрібно її сплачувати

У рахунках за водопостачання та водовідведення цього року з’явилася нова графа, яка досі не лишає в спокої декого з прилучан, – абонентська плата за холодну воду.
Що таке плата за абонентське обслуговування, чи необхідно її сплачувати та в яких випадках споживача можуть звільнити від сплати абонплати розповіли на КП «Прилукитепловодопостачання».
Отож, плата за абонентське обслуговування – це загальнообов’язковий платіж, який споживач сплачує виконавцю комунальної послуги за індивідуальним договором про надання послуги з постачання холодної води, розрахований на 12 місяців.
Загалом, як зазначають на підприємстві, ця плата не нова. Вона просто на сьогодні виділена окремо. Наразі плата за абонентське обслуговування з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення включає:

05.10.2022 09:05

ідновилося очне навчання, а відповідно школярі почали частіше користуватися міським громадським транспортом.
Як відомо, сьогодні в Прилуках для дітей шкільного віку діє талонна система користування громадським автотранспортом, яка була запроваджена, починаючи з 2018 року, відповідно до рішення міської ради. Згідно Програми, кожному учню, який потребував доїзду до школи, щомісячно видавали спеціально віддруковані талони з розрахунку 2 талони на 1 день (на дорогу до школи та у зворотному напрямку). Вартість такого проїзного талона складала 3 грн, які відшкодовувалися перевізнику з міського бюджету. Наразі школярі продовжують користуватися тими талонами, які були виготовлені ще на початку поточного року. У зв’язку з дистанційною формою навчання від початку війни утворилася певна економія коштів у міській казні на їх відшкодування.
Днями відбулася чергова зустріч посадовців міської ради з перевізниками, які здійснюють перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах. У ході цієї зустрічі саме й було підняте питання перевезення прилуцьких школярів.
Перевізники озвучили пропозицію відмовитися в новому році від талонної системи й перейти на дещо інший формат перевезення школярів, взявши на озброєння досвід ніжинських колег.

05.10.2022 09:01

Із 1 жовтня 2022 року в Україні збільшилася вартість адміністративних послуг у сфері міграції для термінового оформлення паспорта громадянина України у формі картки (ID-картка) та паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

Відтепер:

- термінове оформлення ID-картки коштує 742 грн (до цього було 498 грн);
- термінове оформлення закордонного паспорта коштує 1373 грн (було 1085 грн).
Не термінове оформлення паспортів вартує як і раніше:
* 372 грн (громадянина України);
* 733 грн (закордонний паспорт).

05.10.2022 08:51

Зарплати, пенсії, ціни на продукти: які зміни з 1 жовтня підготували українцям

У жовтні в Україні починається опалювальний сезон, який скоріш за все, буде дуже складним. Які зміни чекають на українців у зарплатах, пенсіях, субсидіях, цінах – розповідаємо у матеріалі.
Заробітна плата
Заплановано до кінця 2022 року підвищити рівень мінімальної зарплати з 6500 до 6700 гривень. Звичайно, таке підвищення у 3%, не зможе перекрити стрибки інфляції.
У 2023 році не заплановано підвищення мінімалки, тобто її розмір залишиться на рівні грудня цього року. Про це повідомляє Міністерство фінансів – у бюджеті на 2023 рік планують закласти мінімальну зарплату в 6700 грн.
Підвищення пенсій
У жовтні на пенсіонерів чекають планові перерахунки пенсійних виплат. Кому підвищать пенсії, пояснили в Пенсійному фонді України.
Зміна розміру мінімальної заробітної плати з 6500 грн до 6700 грн є підставою для перерахунку мінімального розміру пенсій за віком незайнятим громадянам, які досягли 65-річного віку і які мають страховий стаж, для чоловіків це не менше 35 років, для жінок – не менше 30 років. Мінімальний розмір пенсії за віком від 1 жовтня становитиме 2680 грн.
Пенсіонери віком від 70 до 75 років із необхідним стажем (у чоловіків – не менше 35 років, у жінок – не менше 30 років) від 1 жовтня будуть отримувати щомісячно надбавку в розмірі до 300 грн. Пенсія не може перевищувати розмір середньої зарплати по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка враховується для обчислення пенсії – 10340,35 грн.
Мінімальна пенсія для таких громадян становитиме 3000 гривень. Тобто, якщо з урахуванням усіх надбавок, у тому числі 300 гривень за вік, розмір виплати становитиме менш як 3000 гривень, виплату «дотягуватимуть» до цієї суми.
Якщо немає необхідного стажу пенсіонерам старше 80 зі стажем 25 років у чоловіків і 20 років у жінок, мінімальний розмір пенсійної виплати становитиме не менше за 2600 грн, особам від 70 до 80 років – не менше за 2500 грн.
Від 1 жовтня 2022 року збільшиться мінімальний розмір пенсій по інвалідності, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених із військової служби, та деяких інших осіб». Зокрема, мінімальні пенсії для людей із інвалідністю внаслідок війни в залежності від групи інвалідності та військового звання становитимуть від 4396 грн до 6532,50 грн, для інших, у залежності від групи інвалідності та звання, – від 4186 грн до 5986,50 грн.
Субсидії
З 1 жовтня виплата субсидій здійснюватиметься не через соціальну службу, а через Пенсійний фонд. А з 1 грудня через ПФУ не лише виплачуватимуть, а й призначатимуть субсидії.
Кабмін передав функції призначення та виплати субсидій Пенсійному фонду України. Це повинно спростити оформлення субсидій для переселенців. Ще одна причина – електронна система Пенсійного фонду досконаліша за електронну систему Мінсоцполітики.
Серед нововведень стосовно субсидій – безробітним субсидії нараховуватимуть без урахування доходу, а тим, хто втратив централізоване опалення, збільшать субсидії на споживання електроенергії.
Доступна іпотека
Від жовтня почне діяти доступна іпотека для військових, учителів, лікарів і вчених. Вони можуть отримати кредит на квартиру на 20 років із ставкою 3% річних. Решта українців, які потребують покращення житлових умов, можуть скористатися іпотекою з 2023 року зі ставкою 7% річних.
Ціни на продукти
Національний банк України прогнозує інфляцію до кінця року на понад 30%, тому все, що ми звикли купувати в магазинах, і в першу чергу продукти, подорожчає на 30%.

05.10.2022 08:49

В осінньо-зимовий період зазвичай навантаження на електромережі підвищується в рази. Крім того, цьогоріч Україну чекає складний опалювальний сезон. Тому мешканці будуть використовувати більше електроприладів, зокрема різних обігрівачів.
Держенергонагляд постійно нагадує про основні правила ощадливого використання електроенергії, потужність електроприладів та ефективне використання електро- енергії. Крім цього, потрібно пам’ятати, що електропроводка в квартирах і будинках зазвичай розрахована на споживання 1,5-5 кВт. Якщо навантаження перевищує норми, то електропроводка гріється, а потім загорається. Також перевантаження може спричинити аварійні вимкнення цілих будинків або навіть кварталів.
Тому оператори системи розподілу підготували деякі практичні рекомендації для мешканців багатоквартирних будинків для підвищення енергоефективності будинку:
При купівлі побутових електроприладів обирайте енергоефективні пристрої. Як правило, їх потужність вказується виробником. Пам’ятайте, чим менша потужність, тим краще. Особливу увагу слід приділяти енерговитратним пристроям: обігрівачі, електропечі, холодильники, бойлери, електрочайники та праски.

28.09.2022 11:46

ДОРОГІ ОСВІТЯНИ!
Прийміть найщиріші вітання з професійним святом –
Днем працівників освіти!

Ваша професія – найблагородніша серед інших, вона об’єднує людей щирих помислів, сердець і почуттів. Ви прищеплюєте своїм вихованцям любов до знань, відкриваєте складний духовний світ буття, даєте мудрі поради, які для багатьох стають життєвим кредом.
Низький уклін вам, дорогі педагоги, за професіоналізм, витримку, терпіння, за любов до обраної справи, за високий професіоналізм, невтомний творчий пошук і прагнення виростити справжніх патріотів своєї держави.

28.09.2022 11:45

Ремонтні роботи на вуличних шляхах міста продовжуються. Наразі триває поточний середній ремонт асфальтового полотна по вулиці Андріївській. Від початку робіт на визначеній ділянці дороги було відфрезеровано асфальтне покриття, поставлено бетонні борти. Також заміні підлягають залізобетонні колодязі для каналізаційних ям і зливоприймачі, оскільки комісією було виявлено, що зливна каналізація знаходиться в непридатному для подальшого використання стані. Таким чином, на даній вулиці буде повністю замінена зливна каналізація. Загалом, у рамках поточного ремонту, підрядна компанія виконає заміну 5 колодязів і 2 зливоприймачів.

Фото зі статті

Майже 5 мільйонів для Центральної міської лікарні Уже не один...
що це за сума та чи потрібно її сплачувати У рахунках за...
ідновилося очне навчання, а відповідно школярі почали частіше...
Із 1 жовтня 2022 року в Україні збільшилася вартість...
Зарплати, пенсії, ціни на продукти: які зміни з 1 жовтня...
ДОРОГІ ОСВІТЯНИ!Прийміть найщиріші вітання з професійним...
Ремонтні роботи на вуличних шляхах міста продовжуються. Наразі...
Мешканка Прилук протягом квітня-травня 2022 року поширювала...
До відома ветеранів та членів родин захисників і захис- ниць...
За вікном розпал осені,  відповідно, саме зараз...

Хто на сайті

Зараз 4230 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама