№ 12
22 червня 2022 року

20 років на благо громади

  • Середа, Трав. 26 2021
  • Написав: 
  • розмір шрифта зменшити шрифт збільшити шрифт

Добробут і розвиток громади залежить від соціальної захищеності людей.
Прилуцький міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді є спеціальним закладом, що здійснює соціальну роботу з сім’ями й особами, які перебувають у складних життєвих обставинах, прийомними сім’ями, дитячими будинками сімейного типу, патронатними, опікунськими сім’ями, особами, які перебувають у конфлікті з законом, дітьми та особами з інвалідністю, внутрішньо переміщеними особами, учасниками АТО/членами їх сімей та іншими соціально-незахищеними категоріями населення.
Центр соціальних служб утворений 31 травня 2001 року рішенням Прилуцької міської ради. Першим директором установи був Олег Власенко (2001-2010 рр.), з 2010 року і по нині Прилуцький міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді очолює Юлія Касьян. Протягом 20 років спеціалісти закладу завжди приходили на допомогу людям, проявляли співчуття й терпіння, часто забуваючи про власні проблеми, та першими переймалися людським болем і життєвими негараздами.
Забезпечити задоволення основних потреб дитини, надавати стимули для її подальшого розвитку, створювати позитивний мікроклімат здатна тільки сім’я. Кожна дитина має бути щасливою. Якщо не існує можливості для неї жити з рідними батьками, однією з найкращих альтернатив є прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу, пошук і підготовка яких покладається державою на систему центрів соціальних служб.
Перша прийомна сім’я в місті Прилуки створена у 2006 році – це була родина Ситченків, які у 2010 році створили перший у місті дитячий будинок сімейного типу. З того часу в Прилуках було утворено 24 прийомні сім’ї та 4 дитячих будинки сімейного типу, які взяли у свої родини 77 дітей, позбавлених батьківської опіки.


З листопада 2019 року була запроваджена також послуга патронату над дитиною. За цей час у місті створено 2 патронатні родини, які взяли на тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію 8 дітей, що залишилися без батьківського піклування.
Загалом професійна діяльність Центру спрямована на подолання складних життєвих обставин, у яких може опинитися кожен. За останніх 10 років соціальну підтримку й допомогу отримало 1069 сімей, які не змогли подолати їх самостійно. У середньому соціальними послугами закладу охоплюється до 400 родин на рік.
З початку збройного конфлікту на Сході України, коли наші захисники відстоювали незалежність і мирне життя, ми докладали максимум зусиль, щоб ті страшні втрати за незалежність і мир не були марними. У 2016 році на базі Прилуцького міського центру СССДМ було створено спеціалізоване формування «Центр допомоги учасникам АТО». Робота здійснювалась у 2016-2020 роках за Програмою психологічної реабілітації «Життя після АТО». Слід зауважити, що таке спеціалізоване формування було першим у Чернігівській області, створене на базі центру соціальних служб.
Особливим здобутком є участь у Проєкті Польсько-Українського обміну, у рамках якого, діти учасників АТО у 2015-2016 роках їздили на відпочинок до Польщі, повне фінансування якого взяла на себе польська сторона.
Важливою складовою соціальної роботи Центру є забезпечення права дитини на отримання статусу постраждалої внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів. На сьогодні такий статус отримали 37 дітей.
Прилуцький міський центр СССДМ приділяє значну увагу співпраці з громадськими та благодійними організаціями, що надає можливість суттєво допомагати сім’ям, які цього потребують. Так, за сприяння «Спілки Самаритян України Чернігівського об’єднання» протягом 2016-2018 років сім’ї переселенців із тимчасово окупованих територій Сходу України отримували гуманітарну допомогу: продукти харчування та засоби гігієни. Звичайно, це не вирішило всіх проблем людей, які втратили все нажите роками, але підтримало й допомогло зрозуміти, що ти не один у цьому житті.
Щороку Центр приймає активну участь в акції Всеукраїнського благодійного фонду «Серце до Серця» по збору коштів для потреб кризових категорій населення та закупівлю необхідного лікувального обладнання.
Завдяки співпраці з Громадською організацією «Українська Громадська Рада» сім’ї нашого міста, у яких існує проблема дитячої інвалідності, отримали значну гуманітарну допомогу, а також допомогу в лікуванні дітей.
З 2018 року, за підтримки міського голови Ольги Попенко, Центр організовує та проводить фестиваль творчості осіб із інвалідністю «Прилуки Fest», який із перших кроків набув міжрегіонального масштабу та став платформою для реалізації творчих талантів людей із інвалідністю, сприяння їх самоствердженню й інтеграції в суспільство, виявленню нових талантів.
Щорічно, з 2007 року, Центр, спільно з відділом молоді та спорту Прилуцької міської ради, проводить відкриту міську спартакіаду серед дітей і молоді з інвалідністю. До того ж, середовищем дружби, оптимізму, взаємопідтримки та виявлення здібних і обдарованих дітей з інвалідністю став творчий конкурс, започаткований Центром, «України серпень золотий».
Ще одним із важливих напрямків профілактичної роботи Центру є запобігання повторним правопорушенням, надання соціальних послуг і забезпечення соціального патронажу особам, які перебувають у конфлікті з законом. На даний час профілактична робота здійснюється на базі Прилуцького міськрайонного відділу філії ДУ «Центр пробації», а також із особами, які звільнилися з місць позбавлення волі.
З червня 2019 року на базі Прилуцького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді створено спеціалізовану службу «Мобільна бригада соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі», метою якої є надання соціально-психологічної допомоги постраждалим особам, кризового та екстреного втручання. За час роботи здійснено 81 виїзд мобільної бригади, в т.ч. екстрений, надана 241 телефонна консультація.
З 2015 року центр соціальних служб здійснює перевірки цільового використання коштів при народженні дитини. Загалом обстежено 1165 сімей.
Важлива увага приділяється інформаційно-профілактичній роботі з питань ведення здорового способу життя, профілактики соціально-небезпечних хвороб, запобіганню насильства, булінгу в дитячому та молодіжному середовищах. Профілактичними заходами за рік охоплюється більше 4000 осіб.
Прилуцький міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей і молоді висловлює найщирішу вдячність міським головам, депутатам різних скликань, керівникам і працівникам підприємств, установ та організацій міста, громадським організаціям за те, що всі ці роки ви співпрацювали, надавали допомогу, підтримували, розуміли, йшли на зустріч заради головного – розвитку громади та щасливого життя прилучан.
Хочеться ще раз подякувати за підтримку та щирість і чуйність сердець тих, хто вболіває за життя та здоров’я мешканців міста. Нехай добро та щедрість повертаються сторицею!

Прилуцький міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

Прочитано 6805 разів
Оцінити матеріал
(0 голосів)
Опубліковано в Городяни
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

Написати коментар

Переконайтеся, що Ви заповнили поля, помічені зірочкой (*). HTML коди заборонені.

Фото зі статті

Уже другий тиждень у місті йде процес нанесення дорожньої...
16-17 червня представники Чернігівського регіонального центру...
Державна спеціалізована фінансова установа «Державний фонд...
Настільні ігри можуть бути цікавими не лише для дітей віком 6-12...
15 червня в Міській центральній бібліотеці ім. Л. Забашти...
Цьогоріч плани багатьох щодо літнього відпочинку на березі...
Лише минулого тижня писали про встановлення у двох...
На сьогодні в нашому місті функціонує 47 захисних споруд, 25 із них...
Щороку літня пора в Прилуках характеризувалася активною фазою...

Хто на сайті

Зараз 3387 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама