№ 13
29 червня 2022 року

Учасники АТО готові до радикальних дій

  • Середа, Черв. 01 2016
  • Написав: 
  • розмір шрифта зменшити шрифт збільшити шрифт

На минулу сесію міської ради, що відбулася 26 травня, без запрошення та попередження завітала група чоловіків, переважна більшість яких – у камуфляжах. Таким чином члени Громадської організації «Учасники АТО «ЩИТ» вирішили з перших уст розповісти владі про наболіле. Голова правління ГО «Учасники АТО «Щит» Павло Красноок зачитав відкритий лист, текст якого подано нижче.

 

Прилуцькому міському голові Попенко О.М.

Депутатському корпусу

 

ВІДКРИТИЙ ЛИСТ

 

Слава Україні! Просимо у вас вибачення за невелику технічну перерву в роботі щойно відкритої чергової сесії…

Шановна міський голово, шановні депутати, присутні. Сьогодні ми, учасники бойових дій у зоні проведення АТО, члени сімей наших побратимів, робимо попереджувальну акцію протесту проти ряду осіб, котрі представляють владу в місті Прилуки та деяких депутатів депутатського корпусу. Ви всі чудово знаєте, що протягом останніх двох років на території Східної України триває війна, де кожен із моїх побратимів провів певний свій час. Бували ми і під кулями снайперів, і під вибухами російської артилерії, і під осколками Градів, Ураганів, Смерчей. Деякі з нас захищали Луганське летовище, деякі були в Іловайському та Дебальцевському котлах. Дехто з нас повернувся пораненим, дехто – в труні, а основна кількість, дякуючи Богу, – живими.

Повернувшись до домівки, ми створили Громадську організацію «Учасники АТО «ЩИТ», метою якої є захист інтересів, прав ветеранів АТО, членів сімей загиблих та померлих, інвалідів АТО, волонтерів АТО. Разом із попереднім міським головою почали плідну співпрацю. Співпрацю ВЛАДИ та ПРЕДСТАВНИКІВ ГО «Учасники АТО «ЩИТ». Після чергових місцевих виборів співпрацю продовжили і з Вами, пані Ольго Михайлівно. Це питання пільгового пасажирського перевезення по місту, забезпечення санаторно-курортним лікуванням, пільгове харчування дітей у зоні міста, погашення 25 відсотків за комунальні платежі для учасника бойових дій…

АЛЕ… На сьогодні ми бачимо занадто велике (м'яко кажучи) ігнорування деяких представників влади до співпраці з нами. Зокрема:

1. Чотири місяці тому, з нашої ініціативи та вашої згоди було створено робочу групу при міській раді з пошуку та вирішення питань щодо земельних ділянок під забудову для наших із вами побратимів на чолі з паном головним архітектором міста. Що ми з цього маємо? А нічого – в березні один раз зібралася група і все. Жодного рішення, жодного протоколу. Створили для «показухи» і забули чи, можливо, вважаємо за непотрібне. Ми неодноразово зверталися до голови робочої групи. Чуємо: завтра, як не завтра – то після сесії… Шановний пане головний архітекторе, а чи не пора Вам з'їздити для кращого обдумування на Схід України, в зону проведення АТО? Можливо, там Вас навчать думати не тільки про себе, а й про наших побратимів? Якщо це потрібно – ми допоможемо! Чому Ви протягом усього часу не зібрали робочу групу для конструктивної роботи? Чому немає жодного рішення робочої групи? Чому Ви не надаєте жодної офіційної відповіді? Чому Ви 14 травня цього року на річниці нашої організації не доповіли про стан справ у цьому напрямку (хоча про це нас повідомила міський голова)? На сьогодні ми знаємо тільки одне, що Ви витрачаєте бюджетні кошти на виготовлення документації на заболочені масиви, де жодна спроможна людина не зможе будуватися. Чомусь до цього часу ніхто із заможних громадян міста не приватизував жодної земельної ділянки на запропонованих Вами територіях. А ті ділянки, де є бажаючі, Ви не згадуєте. У нас виникає питання: для чого Ви це робите? Для звітності чи під заказ? Висновки робіть самі. Тому, шановна пані Ольго Михайлівно, ми вимагаємо зробити відповідні висновки та розглянути питання щодо можливості перебування посадової особи на займаній посаді головного архітектора.

Далі… Також по нашому запиту було введено двох моїх побратимів до постійної депутатської комісії з питань будівництва, земельних відносин, екології та природних ресурсів. І що ми маємо? На першому ж засіданні наших побратимів «виставили» за двері, посилаючись на «секретність» розгляду питань. Шановні депутати, шановна пані міський голова, ні, такого нема. Чим відрізняється депутат від мого побратима, котрий, не шкодуючи свого життя, понад рік захищав вас на Сході України? Чи мій побратим не може підписати документ про нерозголошення питань під час розгляду на даній комісії? Чи, може, не дуже комусь хочеться, щоб на комісії були присутні наші представники? Тому ми вимагаємо обов'язкову присутність на всіх засіданнях постійної депутатської комісії з питань будівництва, земельних відносин, екології та природних ресурсів наших побратимів. У разі чергової відмови ми залишаємо право діяти в цій ситуації більш радикально.

2. На початку поточного року наша організація звернулася до вас із проханням виділення незначного фінансування (15 тисяч гривень на рік) із міського бюджету. Крім прохання, ми надали і орієнтовну програму для можливості фінансування: витрати на канцелярські товари, купівля квітів на пам'ятні дні, купівля необхідного інвентарю та інші дрібниці які потрібні для існування організації. Хочу навести приклад, що для цих цілей у Семенівському районі виділено нашим побратимам 25 тисяч гривень на рік, у Борзнянському – 30 тисяч.

У результаті розгляду вами даного питання нам надійшла, м'яко кажучи, відмова. Повторно, 03.03.2016 року, ми звернулися до вас через депутата міської ради. І що ми отримали? На розгляді нашого питання постійною депутатською комісією з питань соціально-економічного розвитку, планування, обліку, бюджету, фінансів та цін прийнято рішення про чергову відмову. Відмову, але ще й із реплікою одного з шановних (а для нас взагалі не шановного) депутата, лідера одного з політичних осередків: «Таких, як ви, у нас 83 організації в місті, ми не зможемо всім давати…» Та, ні, шановний Вікторе Івановичу, таких, як ми, одна організація. Ви прирівнюєте нас до організації по захисту тварин? Чи до подібних організацій? Так, їм же виділяється по 40 тисяч гривень для функціонування. Чи Вас, як і головного архітектора, потрібно добровільно відправити на Схід України, де й на сьогодні за останні два дні загинуло 10 наших побратимів. Яке моральне та етичне право Ви маєте, щоб розмовляти в такому тоні? А це, Вікторе Івановичу, говорить про те, що ні Ви, ні Ваші близькі родичі і духом не знаєте, що таке війна. Що Ви не знаєте, як недосипати ночами, чекаючи з передової звістки від близьких, що Ви не знаєте нашого життя, що Ви не чули ні посвисту кулі, ні вибуху снаряда, що Ви ні разу не бачили помираючого побратима в себе на руках. Що Ви особисто зробили для наших побратимів? Ви, як депутат хоча раз з'їздили на Схід? Чи допомогли банкою з консервацією? Хоча деякі депутати в сотні разів більше роблять для фронту, ніж Ви, ОБРАНЕЦЬ… Ну, нічого, шляхи Господа Бога непередбачувані!

І на закінчення цього питання: відповідь із його вирішення ми отримуємо аж 06.05.2016 року, хоча засідання з його розгляду було 17.03.2016 року. Ось приклад того, як ви вчасно, згідно законних вимог, надаєте інформацію. Сьогодні, користуючись моментом, я, як голова правління громадської організації «Учасники АТО «ЩИТ» кажу вам крізь зуби: ДЯКУЮ за відмову в фінансуванні. Більше турбувати вас із цього питання не будемо.

3. Неодноразово ми зверталися до Вас із проханням вирішити питання щодо надання компенсації з міського бюджету за комунальні послуги сім'ям, у яких померли наші побратими після повернення з війни. Три місяці тому, 17.03.2016 року, повторно звернулися в управління праці та соціального захисту населення в м. Прилуки. Знову ж із «боєм» 14.04.16 року ми отримуємо проміжну відповідь: «Працюємо, чекайте, передано на розгляд у виконавчий комітет Прилуцької міської ради, доповімо». 20.04.16 року відбулося засідання виконкому. Результат невідомий. Сьогодні вже 25.05.16 року. Відповіді немає… Ось так представники влади пам'ятають ті сім'ї, де померли наші хлопці, – хлопці, котрі разом із нами захищали суверенітет України та ваш сон. Така їм честь і шана…

З цього питання прошу Вас, Ольго Михайлівно, розібратися та встановити осіб, які не надали повної, вичерпної інформації, та притягнути їх до відповідальності.

4. Чи знає влада міста, що працівниками Прилуцького автовокзалу порушуються вимоги  Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Касири, без документально обґрунтованих документів, відмовляють нашим побратимам у пільгових квитках для проїзду в Київ, Ніжин, Чернігів, Полтаву. Іноді, але дуже рідко, є одне, максимум два пільгові місця. Ви знаєте, що наші хлопці, повертаючись на фронт із тимчасової відпустки, платять за квитки гроші? Ви знаєте, що вже є випадки відмови проїзду членам сімей (дружинам) загиблих побратимів? Що влада зробила для хлопців по вирішенню цього питання?

І це тільки ряд питань, які наразі зневірюють наше ставлення до існуючої влади, до вас, депутатів. Сьогодні знову загинули наші побратими – дякуючи Богу, не з нашого регіону. Але, бачачи ваші негативні дії, чуючи ваші ганебні слова, мої побратими вкрай не задоволені вами. Тому ми вимагаємо від вас усіх зробити відповідні висновки.

А також:

1. Поважати тих, хто воював та воює на Сході України, враховувати інтереси тих, хто віддав здоров'я та життя за нашу Україну та за кожного з вас.

2. Представників провладних кабінетів, які не можуть виконувати свої прямі функціональні обов'язки, звільнити із займаних посад; інших, котрі ставляться до роботи з халатністю, – покарати в межах законних підстав.

3. Вирішити питання щодо поновлення роботи робочих груп, вказаних у відкритому листі.

 

У разі чергових непорозумінь із представниками влади, невирішення вище вказаних проблем, видимого ігнорування владою наших законних інтересів ми, члени Громадської організації «Учасники АТО «ЩИТ» та інші учасники бойових дій у зоні в проведення АТО, залишаємо за собою право на більш адекватні, радикальні дії щодо вас.

Дякуємо за увагу!

Голова правління ГО «Учасники АТО «Щит» Красноок П.М.

Прочитано 1642 разів
Оцінити матеріал
(1 голос)
Опубліковано в Глас народу
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

Написати коментар

Переконайтеся, що Ви заповнили поля, помічені зірочкой (*). HTML коди заборонені.

Фото зі статті

14 червня відбулося засідання конкурсної комісії з відбору...
Упродовж останніх днів одним із головних питань, яке активно...
17 вересня 2019 року набув чинності новий Порядок відключення...
Чи можливо в умовах воєнного стану здійснити оздоровлення та...
Уже другий тиждень у місті йде процес нанесення дорожньої...
16-17 червня представники Чернігівського регіонального центру...
Державна спеціалізована фінансова установа «Державний фонд...
Настільні ігри можуть бути цікавими не лише для дітей віком 6-12...
15 червня в Міській центральній бібліотеці ім. Л. Забашти...

Хто на сайті

Зараз 3428 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама