№ 13
29 червня 2022 року

Майдан – збірна героїв України, або «Батьку, я стараюсь!»

 • Четвер, Лют. 06 2014
 • Написав: 
 • розмір шрифта зменшити шрифт збільшити шрифт

І ця збірна – найбільша, яка тільки існувала з часів незалежності України. Це не високопарні слова – це дійсність, яку може спостерігати кожен, хто відвідує Майдан. Раджу кожному, хто ще не позбувся ілюзій про «доброго царя» Януковича, відвідати Євромайдан і пересвідчитись, що ті, хто на ньому відстоює права й цих же українців із ілюзіями, є дійсно героями. Хто в більшій, хто в меншій мірі – але всі.

Казали, що мороз розжене Майдан, що не витримають повсталі, але інформаційний мітинг 2 лютого перетворився в Народне віче, бо зібралося учасників мітингу не менше, ніж на попередні віча. Кияни йдуть на Майдан у вихідні цілими сім’ями – вони віддають йому перевагу перед іншим дозвіллям. І не просто йдуть, а несуть із собою допомогу майданівцям: як речову, так і продовольчу. Теплий одяг несуть на Майдан у небачених кількостях, речі лежать просто на підлогах і навіть на бруківці, ними вже утеплюють намети на Грушевського. А ще несуть на потреби Майдану і грошові кошти, які вкидають у прозорі скриньки. Згадалася й допомога Майдану прилучан, коли пенсіонери несуть останні гривні, на відміну від деяких підприємців, які, маючи магазини, тремтячою рукою жертвують 5 гривень, а деякі й зовсім нічого, очевидно, не розуміючи, що ті, хто чергує на Майдані, відстоюють майбутнє і їхнього бізнесу. Проте це справа добровільна, але дякуємо тим, хто розуміє Майдан і підтримує його. Прізвища поки що не оголошуємо, аби не наражати їх на неприємності, м’яко кажучи, але з часом про них буде сказано найкращі слова, і щоб «Господь оздоровив їх». Як сказала Ірина Хакамада: «Кошелёк не сохранить при плохой власти».

Ми говоримо про малий героїзм кожного, хто приходить та їде на Майдан, говоримо про їх бажання допомогти, якою б ця допомога не була. Так на передовій барикаді на Грушевського я бачила хлопчика років 10, який у касці, в саморобній кольчузі та з дерев’яним щитом гордо стояв і дивився у бік «Беркуту», який стояв усього за 15 метрів. А інший, іще менший, на ім’я Богданчик розбивав із батьками лід, а потім вантажив його в мішки для будівництва барикад. Підходячи до першої лінії барикад, можна було спостерігати цікаву картину: біля великої купи сухих дров копошилися, як мурашки, люди, кожен брав по дровині і ніс на барикаду, аби не гуляти порожнім, були навіть старенькі бабусі, які, що могли по силі, те й несли. Один дідусь почепив на груди в’язку дров із написом: «Киянин, ти можеш це зробити». Дрова потрібні для обігріву майданівців, котрі чергують на передовій, бо колеса вже майже всі спалили.

Героями Майдану по праву є й журналісти та медики, бо владою вони були прирівняні до заколотників, і поводилися з ними відповідно. Вони отримували від «Беркуту» кулі й катування, більше того, їх жилетки з хрестом або написом «Преса» були як мішень. І після цього депутатка ПР Бондаренко сміла ще говорити: «Уберите от меня эти картинки», тобто фото з побитими журналістами, яких налічувалося більше 40 чоловік. Таке враження, що це не центр Києва, а бойові дії в Афганістані. Але найбільшими героями є безпосередньо ті, хто прийняв кулі від «Беркуту», що прийняли та ще приймають катування «в застенках» МВС, ті, яких катують по лісах, а потім убивають, ті, хто є учасниками Автомайдану і чиї машини влада спалює, ті, які втративши зір (а їх 77 чоловік), бо кати-беркути спеціально цілили в очі, все одно йшли на Майдан, а не їхали додому, це ті, що несуть варту щодня й оберігають мирних людей, це ті жінки, що з написом «Мама» йдуть до спецназівців і просять їх, як синів, не стріляти. А ще до цього списку можна додати й українців-емігрантів, які не бояться скандувати до Азарова в Австрії: «Азаров, ти не сховаєшся!» А ще будуть героями ті, які запишуться в загони самооборони в кожному місті.

До речі, до уваги всіх прилучан, вже є розпорядження про формування загонів самооборони в Прилуках, бо, судячи з усього, в нас уже намічаються свої «тітушки». Тому треба гуртуватись і тримати самим порядок у місті, бо на місцеву владу годі сподіватись. Беркуту вкупі з Прозуром – головою земельної комісії – не до Майдану і не до «тітушок»: вони торгують землею, яка ще залишилась у Прилуках після їхнього «хазяйнування».

«Годі, батьку, торгувати, бо нічим буде здачі давати», – так сказала депутат Світлана Яременко щодо їхнього намагання продати3 газемлі по вулиці Алгазіна. По документах земля надавалась, а насправді вона продавалась у формі хабара, який вони отримали, але що цікаво: чи будуть вони його повертати назад? Бо афера не відбулася на сесії 30 січня: опозиція «відбила» цю землю, вона залишилась у запасі земель. Ну що про них сказати? Хапають перед смертю, але ж туди не забрати, а за всією цією оборудкою в стінах місцевої ради спостерігав з портрета Янукович – Президент, портретом якого ці шулери прикриваються.

Прибрати портрет Януковича з приміщення сесійної зали вже неодноразово вимагала прилуцька опозиція в особі Світлани Яременко, яка посилається на те, що в сесійній залі присутні не тільки члени ПР, але й інших партій, і їм ні до чого цей портрет: якщо так, то вони мають право повісити портрети і своїх лідерів.

Ми говоримо про героїзм кожного, хто віддає здоров’я та навіть життя на Майдані заради величезного бажання мільйонів українців жити в своїй країні достойно та по людських, прописаних Богом, законах, а деякі «гвинтики й болтики» нинішнього режиму на місцях дограбовують останнє, що залишилося в територіальних громад. Ми говоримо вже про сотні віршів, що складають тут, на барикадах, про героїзм повсталого народу та загибель молодих хлопців («Живий, матусю, я живий!» – так починається один із них), а деякі «гуманісти»-вчителі бажають їм від «чистого» серця смерті й ніколи не пом’януть їх разом із класом хвилиною мовчання. Дивлюсь на стареньку, яка приносить чай на барикади чи тягне понад силу дрова для багаття, аби грілися захисники, а в пам’яті спливає роздобріле обличчя Прилуцького міського голови. І думаю, які ці образи протилежні, і яка між ними прірва. Одні виборюють гідне життя, інші лежать у злості на своїх злих диванах та ще й клеять учасникам Майдану ярлики фашистів, хоча, якщо порівняти фото роздягненого спецназом козака Михайла Гаврилюка на морозі та знімок роздягненої фашистами жінки в Бабиному Яру перед розстрілом, то постає питання: то хто ж в Україні фашисти – влада зі своїм «електоратом» чи козак Михайло, який уже став символом нескореної України? Цікаво, що цифри грають між цими двома подіями: то був Київ 41-го, а це Київ 14-го року.

І наостанок. На одному із саморобних щитів молодого хлопця-бійця я прочитала напис: «Батьку, я стараюсь!» – оце і вся розповідь про героїв Майдану, і що тут додати?! Слава героям!

З повагою, Ольга Костюк 

Прочитано 3375 разів
Оцінити матеріал
(6 голосів)
Опубліковано в Глас народу
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

2 коментарів

 • Посилання коментаря Genatamit Вівторок, 01 Липень 2014 14:51 написав Genatamit

  Новый свет всё значительнее и значительнее не удовлетворяет человека благоразумного. Здесь маловато логики и блага, а чрезвычайно немало власти денег и хаоса. Сменить собственное общество на позитивное – получается поменять мир, в котором живёшь. Это сложно, в случае если у тебя нет единомышленников. Но это легко, если тебе помогают приятели.
  янукович порошенко
  В наше время на планете происходят изменения в сознании человечества. Такое просто можно проследить, разбирая ситуации во многих странах. Хаос на юго-востоке Украины – ещё одно тому подтверждение. Предсказание о Украине не предвещает ничего хорошего.
  предсказания отца будзинского перевод
  Мы не пытаемся оказывать влияние на политические процессы, мы верим в себя и в общество прекрасного мира, актуальной информации. Интересно? Тогда подумай, что движет личностями? Вожделения и влечения. А возникают они из мыслей и сведений. Таким образом, знания и позитивный настрой человечества могут поменять общество. Попробуй улыбнуться окружающему миру, и он улыбнётся в ответ. А если нет, то улыбнись ещё раз совместно с нами.
  указ президента порошенко петра

 • Посилання коментаря chupa-chups П'ятниця, 07 Лютий 2014 12:42 написав chupa-chups

  Выход из кризиса может быть найден лишь в результате договоренностей между ключевыми сторонами, в том числе властью, оппозицией, евромайдановцами и олигархами. Ответственность за страну — общая, а значит и победа над кризисом будет общая — или поражение, тоже одно на всех. Независимо от того, кому какие достанутся посты и на какую дату будут назначены те или иные выборы.

Написати коментар

Переконайтеся, що Ви заповнили поля, помічені зірочкой (*). HTML коди заборонені.

Фото зі статті

14 червня відбулося засідання конкурсної комісії з відбору...
Упродовж останніх днів одним із головних питань, яке активно...
17 вересня 2019 року набув чинності новий Порядок відключення...
Чи можливо в умовах воєнного стану здійснити оздоровлення та...
Уже другий тиждень у місті йде процес нанесення дорожньої...
16-17 червня представники Чернігівського регіонального центру...
Державна спеціалізована фінансова установа «Державний фонд...
Настільні ігри можуть бути цікавими не лише для дітей віком 6-12...
15 червня в Міській центральній бібліотеці ім. Л. Забашти...

Хто на сайті

Зараз 3714 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама