№ 27
6 жовтня 2022 року

Акція року: купуй українське

  • Середа, Жовт. 08 2014
  • Написав: 
  • розмір шрифта зменшити шрифт збільшити шрифт

У Львові бойкотують російські товари, а в Полтаві ввели маркування в обов’язковому порядку. В інших містах влада лише просить вжити заходів для позначення продукції з Російської Федерації. Передісторія кампанії «Купуй українське!» почалася ще в серпні минулого року, коли громадянський рух «Відсіч» у соціальних мережах закликав ігнорувати російські товари у зв’язку з блокадою Росії наших товарів. Далеко не повний список продукції російського виробництва складається з 1500 найменувань, опублікованих 14 жовтня 2013 року активістами «Відсічі» в «Посібнику учасника бойкоту російських товарів».

 

Відомо, що в Прилуках на засіданні однієї з минулих сесій міської ради за ініціативи Віталія Юрочка більшістю депутатського корпусу було прийнято рішення «Про додаткові заходи щодо маркування товарів виробництва Російської Федерації в закладах торгівлі м. Прилуки». Це рішення зумовлено тим, що сьогодні вітчизняний виробник потребує підтримки народу, а пряме фінансування країни-агресора через придбання її продукції морально суперечить основним канонам патріотизму.

Тож «Град» вирішив відвідати найбільші торгівельні заклади нашого міста й простежити за виконанням рекомендаційних заходів по інформуванню споживачів міста про наявність в асортименті товарів російського походження шляхом нанесення на них товарного ярлика із зображенням прапору сусідньої держави.

Відколи в центрі міста відкрився супермаркет «АТБ», не було й дня, щоб там було малолюдно. Багато жителів регулярно скуповуються лише в «АТБ». Безліч розпродажів та акцій заманюють покупців із різних мікрорайонів Прилук. Однак характерних позначок товарів із РФ там не знайдеш.

Найбільший торговельний центр міста також не взяв до уваги ініціативи міської ради й продовжує продавати товари сусіда-агресора без особливого маркування. Адміністрація магазину повідомила, що вказівки від управителя доки не надійшло, – мовляв, можливо, воно не проінформоване про нововведення.

Похвалитися відповідальним ставленням до інтересів покупців може лише магазин «Квартал». Його продуктові полички майорять триколорами, і це не акція сепаратизму – так виглядають ряди для патріотів із сигналізатором про небезпечну покупку.

Слід зауважити, що велика кількість прилуцьких продавців налаштовані пропонувати споживачам якомога більше вітчизняних аналогів різних продуктів РФ, що не поступаються якістю й мають доступну ціну. У дрібних магазинчиках продавчині відгукуються на запитання покупця про країну-виробника товару, який його цікавить, дуже чуйно.

Та все ж принцип, на який пішло багато городян, аби «вберегти» свої домівки від товарів із Росії, не можна назвати одностайним рішенням. У такої, задавалося б, щирої ідеї, як підтримка вітчизняного продукту, є свої темні сторони. Наприклад, хоча б те, що дрібні та великі магазини в минулому вже закупили російську продукцію, що стала їхньою власністю, і збитки за порушення термінів зберігання чи неліквідність товару понесе підприємець, а не сусідня держава.

Ще один мінус акції в тому, що як би продавці воліли не замовляти продукти з РФ, є категорії населення, які просто не може обійтися без товарів із ближнього зарубіжжя. Одним із прикладів індивідуальних потреб у російському продовольстві є дитяче харчування. Існує багато випадків, коли лише одна марка продукту підходить малюкові, не викликаючи алергічних реакцій. Не рідко це саме російські «Агуша», «Фруто-Няня», «Тьома» чи «Нутриція». Ідентична ситуація і з харчуванням хворих на цукровий діабет.

Любов Рубан

Прочитано 2477 разів
Оцінити матеріал
(2 голосів)
Опубліковано в Редакційна стаття
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

Написати коментар

Переконайтеся, що Ви заповнили поля, помічені зірочкой (*). HTML коди заборонені.

Фото зі статті

Майже 5 мільйонів для Центральної міської лікарні Уже не один...
що це за сума та чи потрібно її сплачувати У рахунках за...
ідновилося очне навчання, а відповідно школярі почали частіше...
Із 1 жовтня 2022 року в Україні збільшилася вартість...
Зарплати, пенсії, ціни на продукти: які зміни з 1 жовтня...
ДОРОГІ ОСВІТЯНИ!Прийміть найщиріші вітання з професійним...
Ремонтні роботи на вуличних шляхах міста продовжуються. Наразі...
Мешканка Прилук протягом квітня-травня 2022 року поширювала...
До відома ветеранів та членів родин захисників і захис- ниць...
За вікном розпал осені,  відповідно, саме зараз...

Хто на сайті

Зараз 4292 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама