№ 27
6 жовтня 2022 року

А далі буде гірше…

  • Середа, Вер. 10 2014
  • Написав: 
  • розмір шрифта зменшити шрифт збільшити шрифт

Прилуцькі бюджетники опинилися на межі відчаю

 

Не хотілося б наврочити, але схоже на те, що в нашому місті може визріти новий бунт. Серед прилуцьких педагогів і медиків тільки й розмов про затримку зарплатні та зумовлений цим мітинг, що має відбутися найближчої п’ятниці біля пам’ятника Шевченку. Який характер носитиме це зібрання і як далеко готові зайти бюджетники у відстоюванні свого конституційного права на оплату праці, покаже час. Та вже сьогодні зрозуміло: ілюзій щодо вирішення проблеми в найближчому майбутньому плекати не варто.

Непопулярні кроки, на які мусила йти місцева влада задля економії бюджетних коштів, вагомого результату не принесли. 4,8 мільйона гривень, які вдалося заощадити за рахунок неоплачуваних відпусток і «порізаних» надбавок, – цифра хоч і немаленька, проте цілком умовна. Ця сума не пройшла по жодній платіжній відомості – інакше кажучи, бюджетні працівники «пробачили» своїм роботодавцям частину заборгованих грошей. Але щоб до кінця року вилізти з дефіцитної ями, міському бюджету потрібен добрий десяток таких «щедрих жестів». На зарплату прилуцьким бюджетникам не вистачає 47 мільйонів гривень.

Свою оцінку ефективності проведених у Прилуках заходів щодо економії бюджетних коштів дали фахівці Чернігівської облдержадміністрації, які вчора провели в нашому місті виїзну нараду. Із представниками галузей освіти, медицини та культури, а також фінансистами міської ради спілкувалися заступник голови – керівник апарату ОДА Сергій Журман (на знімку ліворуч), в. о. директора Департаменту фінансів Анатолій Кислюк, начальник управління освіти та науки Анатолій Заліський і начальник управління охорони здоров’я Петро Гармаш. Говорили про дисбаланс місцевих бюджетів, а відтак про гостру потребу приведення видатків у відповідність до об’ємів коштів, які фактично виділяються на утримання бюджетних установ. Оперуючи конкретними цифрами й фактами, гості порівнювали існуючу мережу медичних та освітніх закладів Прилук із Ніжином та Черніговом. До прикладу, наповнюваність класів у нас на чотири одиниці нижча, ніж в обласному центрі, а звідси й більші витрати на школу. Щодо медицини, то в цілому по Чернігівщині забезпеченість ліжками – 106 на 10 тисяч населення, тоді як показник по всій країні – 82. Тому в найближчих планах області – скорочення середньої кількості ліжок до 96. Словом, слід шукати будь-які можливі способи економії, оскільки на допомогу держави в нинішніх умовах розраховувати важко.

– Ми всі стали заручниками ситуації, яка завезена в Україну ззовні. На превеликий жаль, покращення не передбачається. Якщо не закінчиться війна, наступний рік буде ще гірший. Так чи інакше необхідно оптимізувати мережу шкіл і лікарень. Це стосується не лише Прилук, а й усієї області, – резюмував наприкінці наради Сергій Журман.

Олександр Бойко

Прочитано 2744 разів
Оцінити матеріал
(0 голосів)
Опубліковано в Редакційна стаття
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

Написати коментар

Переконайтеся, що Ви заповнили поля, помічені зірочкой (*). HTML коди заборонені.

Фото зі статті

Майже 5 мільйонів для Центральної міської лікарні Уже не один...
що це за сума та чи потрібно її сплачувати У рахунках за...
ідновилося очне навчання, а відповідно школярі почали частіше...
Із 1 жовтня 2022 року в Україні збільшилася вартість...
Зарплати, пенсії, ціни на продукти: які зміни з 1 жовтня...
ДОРОГІ ОСВІТЯНИ!Прийміть найщиріші вітання з професійним...
Ремонтні роботи на вуличних шляхах міста продовжуються. Наразі...
Мешканка Прилук протягом квітня-травня 2022 року поширювала...
До відома ветеранів та членів родин захисників і захис- ниць...
За вікном розпал осені,  відповідно, саме зараз...

Хто на сайті

Зараз 4294 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама