№ 2
12 січня 2022 року

Підвищення тарифів – геноцид чи законна необхідність

  • Середа, Бер. 17 2021
  • Написав: 
  • розмір шрифта зменшити шрифт збільшити шрифт

У минулому номері нашої газети було опубліковано Наміри КП «Прилукитеплопостачання» про підвищення тарифів на централізоване водовідведення та водопостачання на 35-40%, і одразу ж почалися бурхливі обговорення даної теми. То що ж означає такий стрімкий ріст тарифів – геноцид і знущання над прилучанами, чи необхідність, прописана Законом? Спробуємо розібратися.
Як пояснив директор комунального підприємства Андрій Гавриш, закон «Про житлово-комунальне господарство» вимагає від кожного тепло- та водопостачального підприємства щороку переглядати тарифи на свої послуги. Причинами для цього стають 3 основні аспекти:
– збільшення прожиткового мінімуму;
– те, що згідно галузевої угоди коефіцієнт співвідношення тарифної ставки, який застосовувався до цього часу на підприємстві дорівнював 140%, а сьогодні закон вимагає перейти на 160%;
– зростання вартості енергоносіїв, яка закладається в тариф (зараз це 3,03 грн, а в тарифі досі закладено 2,63 грн).


Ось ці 3 складові, які щороку впливають на підвищення тарифів. Але в той же час директор КП наголошує, що бити на сполох не треба, адже в законі «Про ЖКГ» сказано, що тарифи застосуються для населення тільки після того, як закінчиться карантин. Та й то лише через 5 місяців. Тому, навіть, якщо виконавчий комітет Прилуцької міської ради прийме ті тарифи, що були оприлюднені, до населення вони застосуються далеко не скоро.
Але є ще один момент, який може пришвидшити події – якщо президент підпише Зміни до Типового договору в законі «Про ЖКГ», які вже проголосовані в Раді, але ще не підписані гарантом. Саме з того моменту, як він це зробить, тарифи скрізь піднімуться.
Виходить, якщо карантин в Україні триватиме впродовж усього 2021-го року, тарифи підніматися не будуть. Тоді виникає слушне запитання – а як же комунальне підприємство «Прилукитеплопостачання» виживатиме? Андрій Гавриш і тут дав свої роз’яснення. Справа в тому, що на початку лютого був підписаний Меморандум щодо врегулювання проблемних питань у постачанні тепла та гарячої води, в якому в тому числі йде мова і про можливу різницю в тарифах. Таким чином, якщо все залишиться без змін, тобто тарифи не піднімуться, то різниця в тарифах з’явиться та буде відшкодовуватися державою лише для населення, оскільки для бюджетних та інших споживачів тариф має бути економічно обґрунтованим. Також згідно з Меморандумом до підприємства не будуть застосовуватися штрафні санкції з боку НАК «Нафтогаз України».

Інформація «ГП»

Прочитано 9860 разів
Оцінити матеріал
(0 голосів)
Опубліковано в Редакційна стаття
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

Написати коментар

Переконайтеся, що Ви заповнили поля, помічені зірочкой (*). HTML коди заборонені.

Фото зі статті

Усім, хто цікавиться питаннями місцевих ОСББ, уже давно...
Вартість шкільного харчування вдарить по карману 10 січня міська...
РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯархієпископа Чернігівського та Ніжинського...
Народження дитини під Новий рік – досить цікавий досвід для...
У розпалі новорічні свята, а мешканці двох багатоповерхівок досі...
Наближаються найказковіші свята в нашому календарі. Усі з...
Дорогі прилучани! Прийміть найщиріші вітання з Новим роком і...
Меморандум про співпрацю з німецькою компанією GIZ Нещодавно в...
Грудень традиційно є місяцем підсумків, які завше...
Відповідно до Закону України «Про житлово-комунальні послуги»...

Хто на сайті

Зараз 2987 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама