№ 19
10 серпня 2022 року

Матеріалізація ідей, або Бюджет, місто і фонтан

  • Середа, Лют. 05 2014
  • Написав: 
  • розмір шрифта зменшити шрифт збільшити шрифт
Матеріалізація ідей, або Бюджет, місто і фонтан Матеріалізація ідей, або Бюджет, місто і фонтан

Владислав Кіча

На минулій сесії міської ради депутати затвердили місцевий кошторис. Бюджет міста прийнято! Жваве обговорення викликав зміст додатка №7 (перелік об’єктів за рахунок бюджету розвитку, які будуть фінансуватись у 2014 році). «Комусь не подобається, що в місті будуть робитися добрі справи», – випалив міський голова Юрій Беркут. Особисто мені й правда не подобається, у який спосіб буде розкрадатися міська казна. А вам?

Про добрі справи

Незрозуміло з яких міркувань комусь прийшло в голову, що наше прилуцьке телебачення потребує фінансових вливань у розмірі 800 тисяч гривень у вигляді поповнення до статутного фонду. Цинізм полягає ще у тому, що саме комунальне телебачення звільнено від сплати податків та орендної плати до міського бюджету. Такий собі односторонній рух. Вісімсот тисяч – на, а взамін – програми на кшталт «богословських проповідей» і «мерських монологів». Та навіть не говорячи про інформаційний продукт, який видає на-гора ТБ Прилуки, просто з меркантильної точки зору: воно того варте? Йдемо далі.

Взагалі, коли вчитуєшся в сьомий додаток, складається враження, що хтось захотів хапонути, наче завтра кінець світу. Наприклад, звідки взялася ненормальна ідея закласти в бюджет суму в розмірі 130 тисяч гривень на розробку проектно-кошторисної документації на будівництво фонтану на Центральній площі міста з перенесенням пам’ятника Леніну? Дорогий наш Ілліч! Наголошую: сто тридцять тисяч – це лише на розробку проекту фонтану й проекту по перенесенню монумента Ульянова! Який у біса фонтан? Хто запитав у громади, чи нам треба на Центральній площі третій фонтан, та ще й за таку ціну?

До речі, у грабіжницькому додатку №7 левова частка коштів виділяється на розробку проектно-кошторисної документації. Зокрема, до найграндіозніших об’єктів проектування належать: на першому місці – будівля дитсадка № 7 – 150 тисяч гривень (розробка проектно-кошторисної документації на проведення капітального ремонту), на другому місці – будівля СЮТу – 85 тисяч гривень (теж проект і кошторис на ремонт), на третьому місці – будівля МБК – 70 тисяч гривень (тут проект і кошторис лише на ремонт одного даху)! Хух, вам не моторошно? Вдумайтесь у ці шести- і п’ятизначні цифри.

І знову про розробку проектів. У ЦТДЮ виникла нагальна потреба відремонтувати зовнішні теплові мережі. Доба справа, нічого не скажеш. Але на сам проект ремонту труб довжиною приблизно тридцять метрів виділяється 12 тисяч гривень. Заміна вікон у дитсадках, лікарнях і школах – це ще копієчка у скарбничку добрих справ. Але на проекти по заміні вікон витрачається по п’ятнадцять, вісімнадцять тисяч гривень! Автор статті знайшов роз’яснення КРУ, в якому вказано, що при заміні вікон складається лише дефектний акт і локальний кошторис на заміну вікон, і все. То невже ці документи коштують таких грошей? Можуть коштувати – дивлячись хто їх робить. У нашому випадку жлобські, крадійські кошториси складає одне підприємство, яке повністю курує всі ремонтно-будівельні роботи в нашому місті. Скажемо так, проводить під суцільним патронатом міського голови. Друга черга першої гімназії, про яку так багато говорили і мало будували, теж не позбавлена увагою мерського проектанта – 20 тисяч на коригування кошторисної документації. Будівництво заморозили, ціни й заробітні плати зросли, а ми коригуємо кошториси – не безкоштовно, звичайно, під патронатом, як було сказано. Для інформації: в бюджеті цього року закладено витрати в розмірі 202 тисячі гривень на покриття заборгованості по проведенню ремонту рекреації другого поверху гімназії №1. Там дійсно колись упала стеля, так ми її тепер відремонтували. Особисто я, відвідавши вказану школу, не зміг побачити так званого капітального ремонту. Пропоную зробити це читачам самотужки.

Скоро весна, у Прилуках розцвітуть чорнобривці, а тінисті алеї будуть манити городян своєю духмяною прохолодою. До такого розвитку сезонних подій місто приготувалося. У видатках міського бюджету закладено 130 тисяч гривень на оплату квітів, використаних на потреби виконавчого комітету. Голландці вже замовили наперед чартери, на яких будуть робити поставки тюльпанів у місто чорнобривців. По сорок тисяч гривень виділяється на розробку проектів по капітальному ремонту (благоустрою) двох парків: одного від вулиці Чапаєва до провулку Лікарняного, другого від вулиці Перемоги до Половецької. До речі, про парки й фонтани. У минулому році було втюхано сорок тисяч гривень на розробку проекту по будівництву фонтану в районі третьої школи. Цей район взагалі має стратегічне значення, оскільки крім проектів у цьому році там планується реконструкція внутрішньодворових елементів зовнішнього упорядження на загальну суму 756 тисяч гривень. Що це за роботи? Скоріше за все, це лавки, гойдалки й таке інше. Ну й хто тепер скаже, що це не добра справа?

У переліку «добрих проектувальних справ» віддано належне й нашій медицині. 229 тисяч гривень виділяється на розробку все тих же проектно-кошторисних документацій. А можливо, все правильно, і я, бажаючи дискредитувати міського голову з його ненажерливою командою, наводжу тінь на плетінь? Можливо. Тоді давайте звернемося до будівельного нормативу, який регламентує вартість робіт по розробці проектно-кошторисної документації. Є такий норматив (ДБН Д.1.-2000), який визначає, що вартість проектно-кошторисних робіт, у даному випадку, не може перевищувати в середньому 5% від вартості самих будівельних робіт. Коли ремонтні роботи проводяться в межах декількох видів будівельних робіт, то тоді вартість не може перевищувати 2,5%, а для випадку з вікнами та з парками і того менше. І якщо застосувати зворотній розрахунок, наприклад, коли для дитячого садка на розробку проектно-кошторисної документації ми виділили 150 тисяч гривень, то сам ремонт нам обійдеться у п’ять мільйонів гривень! Відповідно ремонт даху в МБК – у 2,5 мільйона, ремонт СЮТу – в 2,3 мільйона, а тінисті парки – по півтора мільйона кожний.

То чи потрібно стільки проектувати? Мабуть, що так. Людина повинна жити мрією. Міський голова з проектантами, фінансистами й будівельниками не є винятком із цього правила. Відмінність полягає в тому, що з прийняттям такого горбатого бюджету матеріалізація його мрії стала реальністю. Пам’ятаєте горінського Графа Каліостро, який попереджав: «Материализация чувственных идей – труднейшая и опаснейшая задача научной магии, которая требует огромных энергетических затрат». Нічого не скажеш, тут схибив великий містифікатор. Використання інструментарію наукової магії у варіанті з міським бюджетом Прилук є неприйнятним. Є сучасний і дієвіший спосіб. Рецепт матеріалізації наступний: свій, надійний проектант-будівельник із фірмочкою, чоловік тридцять безвольної більшості в депутатському корпусі та велике-велике бажання творити добрі справи. Зверніть увагу, без усяких надмірних енергетичних затрат, всього одне пленарне засідання!

Прочитано 3132 разів
Оцінити матеріал
(15 голосів)
Опубліковано в Редакційна стаття
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

2 коментарів

  • Посилання коментаря black-black Четвер, 06 Лютий 2014 10:12 написав black-black

    Якщо ти крадеш, це не значить, що крадуть всі, - не рівняй всіх по собі!

  • Посилання коментаря ex-vor Середа, 05 Лютий 2014 10:34 написав ex-vor

    Крадуть всі, кожний - у свій спосіб :(

Написати коментар

Переконайтеся, що Ви заповнили поля, помічені зірочкой (*). HTML коди заборонені.

Фото зі статті

Основними завданнями щодо інвестиційної діяльності для...
Уже чверть століття в нашому місті активно функціонує...
Процес дерусифікації українських міст розпочався після початку...
В одному з попередніх номерів газети ми писали про петицію на...
З 1 травня 2021 року набув чинності Закон України «Про внесення...
1 серпня в сесійній залі Прилуцької міської ради відбулося перше...
Питання, яке завжди викликає масу коментарів, але в той же час...
Прилучани просять міського голову й депутатів призупинити...
За ініціативи відділу культури і туризму міської ради спільно із...
Питання оплати праці працівників медичної та освітньої галузей...

Хто на сайті

Зараз один гість и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама