№ 19
10 серпня 2022 року

Урочисте відкриття ІІ корпусу гімназії №1

  • Середа, Жовт. 28 2020
  • Написав: 
  • розмір шрифта зменшити шрифт збільшити шрифт

Нарешті прилучани цього дочекалися – у п’ятницю, 23 жовтня, відбулося відкриття ІІ корпусу гімназії №1 імені Георгія Вороного з символічною передачею адміністрації закладу ключа від школи та урочистим перерізанням червоної стрічки.
Довгих дев’ять років містяни чекали цього дня. Шлях до відкриття нового корпусу був довгим і тернистим. У 2010 році вперше прилучанам презентували проєкт корпусу, у 2011 році розпочалися роботи, а потім на кілька років повна тиша й нарешті у 2016 році будівництво ожило.
Прилуцька гімназія №1 – це могутній лайнер, який протягом 146 років тримає курс на впровадження нових педагогічних ідей, новітніх освітніх технологій навчання молодого покоління.
Час відлічує основні знаменні дати становлення та розвитку гімназії:
1874 р. – відкриття чоловічої гімназії;
1882 р. – Прогімназія стала існувати як повна гімназія;
1920 р. – Прилуцьку чоловічу гімназію реорганізовано в середню школу №1;
2003 р. – навчальний заклад реорганізовано в заклад освіти нового типу – гімназію.
Тепер уже 2020 рік вписує ще одну визначну подію в літопис гімназії.
Життєва географія випускників цього закладу також дуже широка. Серед них всесвітньо відомі академіки, політичні та громадські діячі, актори, журналісти, композитори, письменники. Це Георгій Вороний – видатний математик, Микола Міхновський – український політик і громадський діяч, Андрій Левицький – державний діяч і перший президент УНР в екзилі, брати Маслови – українські літературознавці, Лев Ревуцький – музикант і громадський діяч. А з ними ще багато інших видатних особистостей минулого та сучасності.


Сьогодні гімназія налічує 820 вихованців, яких навчають 67 педагогів. Серед них – «старші вчителі», учителі-методисти, «Відмінники освіти», справжні новатори й експериментатори в галузі освіти, добре знані за межами нашого міста. Таким колективом можна пишатися.
Гімназія – це мікромодель майбутнього суспільства. Сучасні діти – майбутнє нашої країни. Вони допитливі, енергійні, творчі, прагнуть здивувати світ своїми сміливими ідеями й досягненнями. З новим корпусом навчальний заклад робить ще один крок уперед. Стає сучасним, більш прогресивним. З упевненістю можна сказати, що це допоможе гімназистам досягти нових вершин у навчанні, науці та творчості.
Приємно відзначити, що на святкове й дійсно довго- очікуване відкриття нового корпусу гімназії завітали почесні гості, які доклали максимум зусиль для того, щоб мрія всієї громади здійснилася. На урочистому зібранні були присутні: апарат Прилуцької міської ради, апарат Чернігівської обласної державної адміністрації, депутати всіх рівнів, представництво Асоціації міст України, керівники підприємств, установ, організацій, колективи яких доклали всіх зусиль для завершення будівництва та введення корпусу в експлуатацію, а також представники освітньої галузі міста й області та батьківська громадськість.
З вітальним словом до присутніх звернулася міський голова Ольга Попенко, особистими зусиллями якої цей проєкт нарешті реалізувався: «Це знаменна подія для нашого міста – подія, яка об’єднала нашу громаду, об’єднала кілька поколінь прилучан. Мало хто вірив у цей проєкт, у те, що він буде успішним. Але ми всі разом доклали багато титанічних зусиль, щоб наша мрія здійснилася. І ось ми маємо сучасну школу, в якій просторі, гарні, світлі класи, студії співу та малювання, актовий зал, зал ритміки й хореографії, по-сучасному обладнані майстерні для дівчаток і хлопчиків і, звичайно ж, красень басейн, який буде обслуговувати всю нашу громаду».
Ольга Михайлівна не зупинялася дякувати всім, хто доклав максимум зусиль для того, щоб мрія всієї громади нарешті здійснилася. Перші слова вдячності пролунали на адресу Юрія Беркута. Адже саме він був ініціатором будівництва ІІ корпусу гімназії №1. Саме Юрію Володимировичу належить ідея розробки проєктно-кошторисної документації.
Дякувала міський голова і народному депутату 3-х скликань, лідеру Радикальної партії Олегу Ляшку. Адже саме за сприяння Олега Валерійовича наше місто отримало понад 50 млн грн для того, щоб гімназія була збудована.
Слова подяки лунали і на адресу нашого земляка, Почесного громадянина міста Прилуки, народного депутата Валерія Дубіля, який приклав чимало зусиль, щоб саме цей об’єкт потрапив до переліку тих об’єктів, які в цьому році мали б завершитися.
Не забула Ольга Михайлівна згадати й подякувати Асоціації міст України й особисто Віталію Кличку та Олександру Слобожану, які постійно тримали питання будівництва та вчасного виділення коштів для нашого міста під контролем.
Щирі слова вдячності на свою адресу почув і депутат Прилуцької міської ради Віктор Копачевський. Саме з ініціативи Віктора Івановича разом із міським головою вони поїхали в Київ до Олега Ляшка і питання з виділенням коштів для нашого міста було вирішено.
Ну і, звісно ж, не залишилися без вдячних слів приватні підприємства та підприємці, які безпосередньо приймали участь у будівництві нового корпусу гімназії – ПП «Стимул», на чолі з Віктором Колесником, ПП «Монтаж наладка», яке очолює Володимир Луцак і всі ті будівельники та різноробочі, які з ранку до ночі протягом останніх 2,5 років працювали на об’єкті та створювали всю цю красу.
Привітали прилучан із знаменною подією також і перший заступник голови Чернігівської обласної державної адміністрації Віталій Загайний, народний депутат України, Почесний громадянин м. Прилук Валерій Дубіль, лідер Радикальної партії Олег Ляшко та голова профспілкового комітету гімназії №1 Валентина Соловей.
Після закінчення урочистої частини всіх гостей запросили на екскурсію до новозбудованого корпусу.

Інформація «ГП»

 

Віталій Загайний, перший заступник голови Чернігівської ОДА:
– Неодноразово відвідуючи будівництво ще під час активних робіт, я мав нагоду побачити, з якою любов’ю підійшли до цього об’єкту проєктанти, як здорово докладали своїх зусиль самі будівельники.
Треба розуміти, що будівництво подібного роду, вартість якого понад 80 млн грн, – це приклад чудової взаємодії та прекрасної співпраці органів місцевого самоврядування та держави. Це гарний приклад того, коли ми, об’єднуючись, маємо можливість досягати хороших, якісних і високих результатів.
Я впевнений, що добудова гімназії, доозброєння її таким чудовим, насиченим технологічно і не тільки, корпусом допоможе підтримувати ті високі освітянські традиції, які є сьогодні в Прилуках, посилити педагогічний склад, і так само допоможе в здобутті найвищих балів випускникам цієї гімназії.

Валерій Дубіль, Народний депутат України:
– Відбулася справді історична подія для всієї нашої прилуцької родини. Ми спільно впродовж багатьох років ішли з вами до цієї мети. Дійсно, завдяки зусиллям однодумців, які свого часу об’єдналися, добудували цей довгобуд, з’явилася вперше за 40 років найсучасніша школа в нашому місті.
Хочеться подякувати всім простим людям: вчителям, лікарям, підприємцям, бізнесменам, будівельникам і всім політикам. Тому що люди працюють, платять податки і держава повинна будувати дитячі садки, школи, лікарні – це її обов’язок. А ми, політики, є інструментом у руках людей, це також наш обов’язок служити їм і допомагати, щоб держава виділяла фінансування в ті регіони й у тих напрямках, за які ми сьогодні відповідаємо.
Я переконаний у тому, що тут будуть вчитися дійсно чесні, порядні діти – патріоти нашої держави. Бажаю всім батькам, вчителям витримки, терпіння, мудрості. А найголовніше – духовного й тілесного здоров’я і тоді все в нашій державі буде чудово.

Олег Ляшко, Лідер Радикальної партії:
– Багато років і багато ресурсів пішло на те, щоб у моєму рідному місті, де я виховувався в дитячому будинку, яке завжди в моєму серці, з’явилася нова гімназія.
Я переконаний, що це завдання кожного, в кого є така можливість, робити добро для людей. Не тільки собі в кишеню тягнути, а в першу чергу – для людей. Тому що, коли люди тебе обирають і вірять тобі, треба не підводити.
Я хочу, щоб такі гімназії створювалися по всій Україні, щоб вона перетворилася на країну з величезними можливостями та з великим будівництвом.
Історія Прилуцької гімназії, в яку ніхто не вірив досить довга. Я пам’ятаю, як на кожних виборах усі обіцяли-обіцяли, а закінчувалися вибори – обіцянки відразу ж забувалися. Але я та моя команда, і Віктор Копачевський у тому числі, не забули. І коли вони з міським головою приїхали до мене в Київ, мене не треба було довго переконувати, що ці гроші повинні піти з державного бюджету на будівництво Прилуцької гімназії.
500 діточок, 500 чудових прилуцьких діточок ходитимуть у прекрасну школу, отримуватимуть гарні знання, колектив школи буде працювати в чудових умовах. Треба цінувати та берегти те, що маємо. Тож треба й надалі спільними зусиллями робити все для того, щоб відбудовувати нашу найкращу, найпотужнішу країну.
Чим більше шкіл – тим менше тюрем, як казав німецький канцлер Бісмарк. Тому давайте будувати школи замість тюрем.

Прочитано 10245 разів
Оцінити матеріал
(0 голосів)
Опубліковано в Редакційна стаття
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

Написати коментар

Переконайтеся, що Ви заповнили поля, помічені зірочкой (*). HTML коди заборонені.

Фото зі статті

Основними завданнями щодо інвестиційної діяльності для...
Уже чверть століття в нашому місті активно функціонує...
Процес дерусифікації українських міст розпочався після початку...
В одному з попередніх номерів газети ми писали про петицію на...
З 1 травня 2021 року набув чинності Закон України «Про внесення...
1 серпня в сесійній залі Прилуцької міської ради відбулося перше...
Питання, яке завжди викликає масу коментарів, але в той же час...
Прилучани просять міського голову й депутатів призупинити...
За ініціативи відділу культури і туризму міської ради спільно із...
Питання оплати праці працівників медичної та освітньої галузей...

Хто на сайті

Зараз 3346 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама