№ 19
10 серпня 2022 року

Чи карантину боятися, чи до школи готуватися

  • Середа, Сер. 05 2020
  • Написав: 
  • розмір шрифта зменшити шрифт збільшити шрифт

Наприкінці липня прилучани традиційно починають приглядатися та прицінюватися до шкільних товарів, бо ж не за горами – 1 вересня. Але цьогорічний карантин вніс серйозні корективи до всіх сфер життя, тож багато хто знаходиться просто таки в розгубленому становищі – готуватися до шкільного сезону – 2020 чи обійтися тим, що є.
Насправді в уряді вже натякнули, що батьки можуть скуповувати шкільне приладдя та готувати дітей до школи. Усі дітлахи, які знаходяться не в «червоній» зоні зможуть сісти за шкільні парти. Загалом із першого вересня розробляють три види занять – основне очне, дистанційне та змішане. Що ж до першокласників, то їх за шкільні парти планують посадити в першочерговому порядку. І це зрозуміло, адже дистанційно оволодіти всіма початковими навичками просто неможливо.
Максим, якому в серпні виповнюється 6 років, до школи вже дуже хоче. Його мама Оксана розповідає – могли ще рік почекати, аби все налагодилось. Але син уже вміє непогано і читати, і писати. Тому, зваживши на 12-річне навчання в школі, вирішили таки йти до першого класу цього року.
«У мене є ще старший син – перейшов до 6 класу. Він уже навчався всю весну дистанційно. Сказати, що це було складно – не сказати нічого. У кожного вчителя свої вимоги, іноді різні Інтернет-додатки для навчання. Скоординувати роботу було дійсно непросто, бо треба було й допомогти дещо, і пояснити, а ще ж і на роботу ходити треба. Нам пощастило, що є бабуся, яка завжди допомагає з навчанням. Але біда в тому, що вільного доступу до Інтернету не маємо, тільки за допомогою мого телефону. Тож, особливо запам’яталися дні, коли присилали завдання для контрольних робіт, і час виконання роботи – 45 хвилин, а я на робочому місці. Звісно, в телефонному режимі намагалися все вирішувати, іноді доводилося й додому терміново відпрошуватися. Усяке було. Та все ж краще звичайний освітній процес у школі. Якщо б із вересня були вдома постійно вже двоє школярів, а не один, то я просто собі цього не уявляю. Навіть поділитися технікою буде вкрай важко.
Мені здається, що в «першачків» навіть не буде розуміння, що таке школа, клас і вчитель, якщо навчання буде дистанційним. Моя дитина вже вміє і читати, і писати, але соціальні контакти, переконана, треба налагоджувати. Що стосується купівлі шкільного приладдя та одягу, то особливо не переймаюся. Найнеобхідніше все є, а далі видно буде», – розповідає мама хлопчика.
Як би там не було, а думки щодо того, чи варто збирати дітей до школи в нинішніх умовах, чи почекати ще ближче до осені серед прилучан різняться. У нагоді вкотре стала мережа Facebook, де мами й тата школярів охоче висловлювали своє бачення підготовки дитини до школи.


Насправді порадувало те, що чимало дописувачів із оптимізмом, ба, навіть, із почуттям гумору дивляться на ситуацію, яка склалася. Так, до прикладу, пані Тетяна висловила думку купити дитині ще одну піжаму та халат, і на цьому підготовку до нового шкільного року вважає завершеною. А от пані Лілія переконана, що найважливіше запастися ґаджетами. Але траплялися й більш практичні та конкретні відповіді.
Марія: «Ідемо в п’ятий клас, майже з усього повиростав. Але спробуємо трішки заміняти основний список товарами-аналогами, щоб, якщо сядуть вдома, не було так шкода, що накупили».
Марина: «Планую прогулятися «шкільним базаром» в останній тиждень серпня. Ще може все змінитися… На скільки я знаю, ми в «зеленій» зоні, але тут що завгодно можна очікувати… У мене семикласник і першачок».
Вікторія: «Ми вже все купили для школи, включаючи фарби, пластилін, тобто всі необхідні канцтовари, одяг і взуття. Навіть якщо не в школі все це використаємо, то на дистанційці ми так само ліпили, малювали, вирізали та користувалися всім, чим і в школі. Одяг купувала, виходячи з того, що син зазвичай носить, ніякої форми, тобто костюма. Аналогічно і взуття не класичне, а просто зручне для дитини».
Ольга: «У нас 2 клас, багато чого залишилося з канцелярії з минулого року. Вирішили докупити канцелярію й усе. А одяг – ближче до 1 вересня».
Олена: «Я вже святкову сукню на випускний у садочку наперед купила… Так і лежить нова, красива. Зі школою тепер точно поспішати не буду».
Ірина: «У мене другокласниця та шестикласник. Портфелі торішні, пенали та для фізкультури все минулорічне, купуватиму трохи ручок, олівців. Одягу брала небагато і доволі простий, щоб і вдома можна було носити, бо хто знає, як воно далі складеться. Буду дивитися по ситуації, що ще знадобиться, купуватиму перед самим вереснем».
А от пані Ірина має зовсім інші думки з цього приводу: «Чесно кажучи, ще коли діти навчалися в звичайному режимі в школі, а не дистанційно, ще в передапокаліпсичні часи, я не розуміла цієї теми «збирати дитину до школи». Вийти зошитів докупити в будь-який магазин канцтоварів – це ВОНО, це священнодійство якесь? Чи новий одяг купується лише перед першим вересня, а не по мірі виростання, впродовж року? Простіше треба до всього ставитися».
Не оминули нашого обговорення й деякі школярі. Так, наприклад, 10-класник Дмитро зазначив, що завжди готовий до школи. «Зошити, ручки… канцелярія, рюкзаки – є. Різнокольорового зручного одягу та взуття – валом. А, мало не забув, щоденника немає…, але то таке».
Тож, здійснювати покупки чи все ж таки зачекати, вирішувати вам, шановні читачі. А нам залишається слідкувати за повідомленнями міністерств: охорони здоров’я та освіти, та сподіватися, що наші школярики таки сядуть за шкільні парти цієї осені.

Мар’яна Гибенко

Прочитано 7261 разів
Оцінити матеріал
(0 голосів)
Опубліковано в Редакційна стаття
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

Написати коментар

Переконайтеся, що Ви заповнили поля, помічені зірочкой (*). HTML коди заборонені.

Фото зі статті

Основними завданнями щодо інвестиційної діяльності для...
Уже чверть століття в нашому місті активно функціонує...
Процес дерусифікації українських міст розпочався після початку...
В одному з попередніх номерів газети ми писали про петицію на...
З 1 травня 2021 року набув чинності Закон України «Про внесення...
1 серпня в сесійній залі Прилуцької міської ради відбулося перше...
Питання, яке завжди викликає масу коментарів, але в той же час...
Прилучани просять міського голову й депутатів призупинити...
За ініціативи відділу культури і туризму міської ради спільно із...
Питання оплати праці працівників медичної та освітньої галузей...

Хто на сайті

Зараз 2990 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама