№ 13
29 червня 2022 року

Нові повноваження ЦНАПу

  • Четвер, Трав. 02 2019
  • Написав: 
  • розмір шрифта зменшити шрифт збільшити шрифт

Працівникам відділу адміністративних послуг Прилуцької міської ради ніколи відпочивати. Щодня до них звертається велика кількість прилучан із різних питань. А все через те, що ЦНАП наразі надає 140 різноманітних послуг із 180-ти, передбачених Законом України «Про перелік адміністративних послуг», чим і вносить до міського бюджету більше 1 млн грн щороку.
Як повідомила начальник місцевого відділу адміністративних послуг Світлана Дурдас, основні послуги, за якими до них звертаються громадяни, це:
– реєстрація місця проживання;
– зняття з реєстрації місця проживання;
– реєстрація бізнесу;
– реєстрація речових прав на нерухоме майно;
– видача документів дозвільного характеру (архітектура, містобудування тощо).
Гарною новиною для прилучан стало те, що з січня цього року відділ адміністративних послуг розпочав надавати послуги з оформлення та видачі паспорта громадянина України для виїзду за кордон із електронним носієм та паспорта громадянина України у формі ID-картки.
Адміністратори відділу пройшли стажування на базі Прилуцького міського відділу Управління Державної міграційної служби України в Чернігівській області та отримали доступ до демографічного реєстру. Це не значить, що ЦНАП повністю перебрав на себе повноваження з видачі паспортів, але в містян з’явився вибір, куди звернутися за одержанням документа. Строки та вартість виготовлення паспортів також однакові в обох структурах.


Вартість виготовлення закордонного паспорта становить 557,32 грн (терміни готовності: не пізніше, ніж через 20 робочих днів) та 810,32 грн (термін готовності: не пізніше, ніж через 7 робочих днів).
Оформлення та видача паспорта громадянина України віком до 14 р. – безкоштовно.
Вартість оформлення та видачі паспорта громадянина України становить 279 грн (терміни готовності: не пізніше, ніж через 20 робочих днів) та 366 грн (терміни готовності: не пізніше, ніж через 10 робочих днів).
А вже з 1 травня 2019 року, у зв’язку з набранням чинності Наказу Мін’юсту «Про затвердження змін до деяких нормативно-правових актів у сфері державної реєстрації актів цивільного стану» та з появою офіційно визначеного механізму в організації надання послуг, ЦНАПи наділяються повноваженнями РАЦСів.
Світлана Дурдас розповіла, що вищезазначеним нормативним актом передбачено, що на території Чернігівської області послуги у сфері державної реєстрації актів цивільного стану через ЦНАПи будуть надаватися в Чернігові, Прилуках, Козелецькому та Прилуцькому районах.
Які ж саме послуги ми зможемо отримати у відділі адміністративних послуг уже в травні? Це:
– державна реєстрація народження/смерті;
– державна реєстрація шлюбу/розірвання шлюбу за спільною заявою подружжя, які не мають дітей;
– державна реєстрація зміни імені;
– внесення змін до актових записів цивільного стану.
Розміри та вартість даних послуг встановлені відповідними нормативними документами. Але з року в рік суми можуть змінюватися, що передбачено наказом Головного нотаріального управління.
На сьогодні ж, реєстрація народження або смерті проводиться безкоштовно. Укладання шлюбу коштуватиме вам 0,85 грн, а розірвання шлюбу – 8,50 грн. За зміну імені до держбюджету доведеться заплатити 5,10 грн, якщо буде повторне звернення – 51,0 грн. Внесення змін із видачею свідоцтва обійдеться всього в 0,34 грн.
Як стало відомо, один адміністратор уже пройшов відповідне стажування. Є всі передумови для повноцінного надання всіх перерахованих послуг. Загалом же працівники ЦНАПу прийматимуть відповідні заяви від громадян, вноситимуть їх до реєстру актів цивільного стану й направлятимуть на обробку до місцевого РАЦСу, де наразі й знаходяться всі необхідні бланки. Тобто працюватимуть ці дві структури також паралельно.
У подальшому ЦНАП збираються наділити ще більшою кількістю повноважень. Серед бажаних громадянами послуг є реєстрація транспортних засобів і видача посвідчення водія. Очікуємо з нетерпінням.
Нагадаємо, що Центр надання адміністративних послуг знаходиться за адресою: м. Прилуки, вул. Київська 281 А, каб. №69.

Графік прийому громадян


Пн. – Пт.: 8.00-16.00 (8.00-12.00 – прийом документів; 13.00-16.00 – видача документів).
Сб., Нд. – вихідні.
Обідня перерва: 12.00-13.00.

Мар’яна Гибенко

Прочитано 1430 разів
Оцінити матеріал
(0 голосів)
Опубліковано в Редакційна стаття
Теги:
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

Написати коментар

Переконайтеся, що Ви заповнили поля, помічені зірочкой (*). HTML коди заборонені.

Фото зі статті

14 червня відбулося засідання конкурсної комісії з відбору...
Упродовж останніх днів одним із головних питань, яке активно...
17 вересня 2019 року набув чинності новий Порядок відключення...
Чи можливо в умовах воєнного стану здійснити оздоровлення та...
Уже другий тиждень у місті йде процес нанесення дорожньої...
16-17 червня представники Чернігівського регіонального центру...
Державна спеціалізована фінансова установа «Державний фонд...
Настільні ігри можуть бути цікавими не лише для дітей віком 6-12...
15 червня в Міській центральній бібліотеці ім. Л. Забашти...

Хто на сайті

Зараз 2987 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама