№ 27
6 жовтня 2022 року

Міські новини

Міські новини (989)

Середа, Жовт. 05 2022

Майже 5 мільйонів для Центральної міської лікарні

Уже не один рік поспіль проблематика та потреби Прилуцької центральної міської лікарні знаходяться на контролі в міської ради. І це цілком логічно, адже щоб вчасно й у повному обсязі надавати містянам медичні послуги, потрібно мати для цього гарну та сучасну техніку, обладнання, модернізовані приміщення тощо.
Днями профільна бюджетна комісія знову розглядала питання виділення коштів на потреби ЦМЛ. Мова йшла про майже 5 мільйонів гривень. Близько місяця тому депутати вже затвердили виділення певної суми для виготовлення проєктно-кошторисної документації для проведення поточного ремонту й облаштування повноцінного укриття в підвальному приміщенні головного медичного закладу Прилук. Наразі ж справа дійшла і до власне ремонтних робіт, які просто не можуть більше чекати.
Ще одним напрямком витрат, який обговорили депутати, стала купівля спеціального генератора для лікарні, потужністю 160 кВт. Майбутній опалювальний сезон стане чи не найскладнішим за останні роки. У зв’язку з військовими діями на території нашої держави не можна бути стовідсотково впевненими у безперебійності електро- та газопостачання, а тому необхідно наперед продумувати варіанти альтернативних видів обігріву й освітлення. Це питання актуальне для всього населення, але для медичних закладів, мабуть, найбільше.
Крім того, більше 1 мільйона із загальної суми планується витратити на ремонт вхідної групи приміщення Центральної міської лікарні. За словами міського голови Ольги Попенко, треба продовжувати ремонт 1 поверху медзакладу, виконати поточний ремонт всіх евакуаційних виходів із 1 по 5 поверх, ремонт першого та другого холів.

Середа, Жовт. 05 2022

що це за сума та чи потрібно її сплачувати

У рахунках за водопостачання та водовідведення цього року з’явилася нова графа, яка досі не лишає в спокої декого з прилучан, – абонентська плата за холодну воду.
Що таке плата за абонентське обслуговування, чи необхідно її сплачувати та в яких випадках споживача можуть звільнити від сплати абонплати розповіли на КП «Прилукитепловодопостачання».
Отож, плата за абонентське обслуговування – це загальнообов’язковий платіж, який споживач сплачує виконавцю комунальної послуги за індивідуальним договором про надання послуги з постачання холодної води, розрахований на 12 місяців.
Загалом, як зазначають на підприємстві, ця плата не нова. Вона просто на сьогодні виділена окремо. Наразі плата за абонентське обслуговування з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення включає:

Середа, Жовт. 05 2022

ідновилося очне навчання, а відповідно школярі почали частіше користуватися міським громадським транспортом.
Як відомо, сьогодні в Прилуках для дітей шкільного віку діє талонна система користування громадським автотранспортом, яка була запроваджена, починаючи з 2018 року, відповідно до рішення міської ради. Згідно Програми, кожному учню, який потребував доїзду до школи, щомісячно видавали спеціально віддруковані талони з розрахунку 2 талони на 1 день (на дорогу до школи та у зворотному напрямку). Вартість такого проїзного талона складала 3 грн, які відшкодовувалися перевізнику з міського бюджету. Наразі школярі продовжують користуватися тими талонами, які були виготовлені ще на початку поточного року. У зв’язку з дистанційною формою навчання від початку війни утворилася певна економія коштів у міській казні на їх відшкодування.
Днями відбулася чергова зустріч посадовців міської ради з перевізниками, які здійснюють перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах. У ході цієї зустрічі саме й було підняте питання перевезення прилуцьких школярів.
Перевізники озвучили пропозицію відмовитися в новому році від талонної системи й перейти на дещо інший формат перевезення школярів, взявши на озброєння досвід ніжинських колег.

Середа, Жовт. 05 2022

Із 1 жовтня 2022 року в Україні збільшилася вартість адміністративних послуг у сфері міграції для термінового оформлення паспорта громадянина України у формі картки (ID-картка) та паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

Відтепер:

- термінове оформлення ID-картки коштує 742 грн (до цього було 498 грн);
- термінове оформлення закордонного паспорта коштує 1373 грн (було 1085 грн).
Не термінове оформлення паспортів вартує як і раніше:
* 372 грн (громадянина України);
* 733 грн (закордонний паспорт).

Середа, Вер. 28 2022

ДОРОГІ ОСВІТЯНИ!
Прийміть найщиріші вітання з професійним святом –
Днем працівників освіти!

Ваша професія – найблагородніша серед інших, вона об’єднує людей щирих помислів, сердець і почуттів. Ви прищеплюєте своїм вихованцям любов до знань, відкриваєте складний духовний світ буття, даєте мудрі поради, які для багатьох стають життєвим кредом.
Низький уклін вам, дорогі педагоги, за професіоналізм, витримку, терпіння, за любов до обраної справи, за високий професіоналізм, невтомний творчий пошук і прагнення виростити справжніх патріотів своєї держави.

Середа, Вер. 28 2022

Ремонтні роботи на вуличних шляхах міста продовжуються. Наразі триває поточний середній ремонт асфальтового полотна по вулиці Андріївській. Від початку робіт на визначеній ділянці дороги було відфрезеровано асфальтне покриття, поставлено бетонні борти. Також заміні підлягають залізобетонні колодязі для каналізаційних ям і зливоприймачі, оскільки комісією було виявлено, що зливна каналізація знаходиться в непридатному для подальшого використання стані. Таким чином, на даній вулиці буде повністю замінена зливна каналізація. Загалом, у рамках поточного ремонту, підрядна компанія виконає заміну 5 колодязів і 2 зливоприймачів.

Фото зі статті

Майже 5 мільйонів для Центральної міської лікарні Уже не один...
що це за сума та чи потрібно її сплачувати У рахунках за...
ідновилося очне навчання, а відповідно школярі почали частіше...
Із 1 жовтня 2022 року в Україні збільшилася вартість...
Зарплати, пенсії, ціни на продукти: які зміни з 1 жовтня...
ДОРОГІ ОСВІТЯНИ!Прийміть найщиріші вітання з професійним...
Ремонтні роботи на вуличних шляхах міста продовжуються. Наразі...
Мешканка Прилук протягом квітня-травня 2022 року поширювала...
До відома ветеранів та членів родин захисників і захис- ниць...
За вікном розпал осені,  відповідно, саме зараз...

Хто на сайті

Зараз 4527 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама