№ 19
10 серпня 2022 року

Web-editor

Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Адреса сайту: http://gradpryluky.info
10.08.2022 06:42

Ще наприкінці червня Кабмін ухвалив, що початок нового навчального року відбудеться традиційно 1 вересня 2022 року і триватиме до 30 червня 2023 року. А от із формою навчання, за словами міністра освіти та науки України Сергія Шкарлета, все ж таки мають визначатися на місцях, виходячи з безпекової ситуації.
Сьогодні Міністерство разом із військовими адміністраціями працює над тим, щоб освітній процес проходив офлайн. Проте, остаточне рішення щодо форми навчання буде за колективами шкіл і батьками учнів.
На думку міністра, краще буде, якщо дитина під час повітряної тривоги перебуватиме в школі, де про її безпеку піклуватимуться дорослі, ніж вона буде сама вдома.
«Наприклад, я як батько чітко розумію, що моя дитина, перебуваючи на 5-му або 7-му поверсі під час повітряної тривоги одна, можливо, не буде в змозі потрапити до бомбосховища. Проте вчитель та офіцер безпеки від Національної поліції, який сьогодні обов’язково має бути присутнім у закладі освіти, може організувати евакуацію дитини», – говорить міністр.
Ситуація з підготовкою до початку нового навчального року в офлайн форматі в Прилуках також неоднозначна. Попереднє опитування батьків щодо форми майбутнього навчання показало, що далеко не всі готові відправити свою дитину до школи у вересні, навіть за умови наявності укриття. Дехто надає перевагу дистанційній формі навчання, інші – змішаній.

10.08.2022 06:41

Основними завданнями щодо інвестиційної діяльності для будь-якої громади у воєнний час є пошук і залучення ресурсів задля подолання викликів і ризиків щодо функціонування об’єктів критичної інфраструктури безпеки та здоров’я мешканців, підтримки соціально вразливих категорій населення.
Заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради у сфері інвестиційної діяльності Євгенія Авер’янова в ході наради міського голови зазначила, що важливими передумовами в залученні внутрішніх і зовнішніх ресурсів є:
– системна робота керівництва, структурних підрозділів, депутатів міської ради;
– співпраця та чітка взаємодія з органами влади різного рівня;
– консолідація зусиль влади, громадськості, бізнесу.
Посадовець акцентувала, що місто продовжує співпрацювати з міжнародними партнерами, координаторами програм, у яких наше місто брало чи бере участь: це дві програми Німецького товариства міжнародного співробітництва, з якими громада співпрацює ще з минулого року:
1. «Програма ЄС Міцні регіони – Спеціальна програма підтримки України» (Координатор – Світлана Рожок),
2. Проєкти щодо енергоефективності.
– Фонд Міжнародної Солідарності (Республіка Польща) – установи міста співпрацювали з ними з 2020 року за напрямом розвитку сфери надання соціальних послуг.

10.08.2022 06:39

Уже чверть століття в нашому місті активно функціонує Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Прилуцької міської ради. Його структурні підрозділи надають соціальні послуги громадянам похилого віку, особам із інвалідністю, хворим, які не здатні до самообслуговування та потребують сторонньої допомоги, та громадянам, які перебувають у складних життєвих обставинах.
Соціальні послуги спрямовані на профілактику складних життєвих обставин, подолання таких обставин або мінімізацію їх негативних наслідків для осіб, які в них перебувають.
Станом на сьогодні на обліку в територіальному центрі перебуває близько 1400 осіб, які потребують соціального обслуговування. Щодня 80 працівників установи надають соціальні послуги в трьох відділеннях Центру:
– Відділення соціальної допомоги вдома;
– Відділення денного перебування;
– Відділення надання адресної, натуральної та грошової допомоги.

10.08.2022 06:36

Процес дерусифікації українських міст розпочався після початку повномасштабного вторгнення росії. І нові назви вулиці отримують на честь вагомих історичних постатей, а також полеглих захисників України.
Багато хто вважає, що вулиці міст і населених пунктів нашої держави вже можна починати перейменовувати на честь українських героїв, які мужньо боронять Україну від росії. Як показують результати загальнодержавного соцопитування, ідею перейменування вулиць, назви яких пов’язані з росією та росіянами, на честь героїв, які нині захищають Україну, підтримують 92% українців.
Що ж до Прилук, то на даний час до переліку об’єктів топоніміки, які підлягають перейменуванню в рамках дерусифікації, увійшли 37 позицій.
Список із 37 назв, які знаходяться на розгляді робочої групи та підлягають українізації склали в наслідку семи засідань. Варто зазначити, що першочергово в списку було близько 40 назв, у процесі ж обговорення деякі з них вирішили залишити без змін.
Також на засіданнях робочої групи розглядається демонтаж усіх меморіальних дошок радянської доби та демонтаж георгіївської стрічки в парку Слави. Звісно, руйнувати плитку ніхто не буде. Майстри лише зроблять нову викладку – у вигляді візерунку. На ці потреби з міського бюджету виділено 30 тис. грн.

10.08.2022 06:34

В одному з попередніх номерів газети ми писали про петицію на сайті міської ради щодо заборони діяльності московського патріархату в місті Прилуки та Прилуцькому районі. Як пам’ятаємо, потрібна кількість голосів для її розгляду була набрана за лічені дні. Яка ж подальша доля такого звернення прилучанина Антона Онищенка?
Відповідно до розділу IV Положення про порядок подання та розгляду електронних петицій до Прилуцької міської ради, затвердженого рішенням міської ради від 28 квітня 2016 року (10 сесія 7 скликання) №1, петиція пана Антона щодо заборони діяльності московського патріархату на Прилуччині була розглянута на засіданні постійної депутатської комісії з питань регламенту, депутатської етики, законності та правопорядку Прилуцької міської ради 28 липня 2022 року. І що б ви думали? – У ході розгляду петиції комісія прийшла до висновку, що порушене в ній питання не відноситься до повноважень міської ради.
Як зазначили в міській раді, статтею 16 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» передбачено, що діяльність релігійної організації може бути припинено у зв’язку з її реорганізацією (поділом, злиттям, приєднанням) або ліквідацією, які здійснюються відповідно до її власних настанов. У разі порушення релігійною організацією, що є юридичною особою, положень зазначеного Закону та інших законодавчих актів України, її діяльність може бути припинено і за рішенням суду.

03.08.2022 08:25

З 1 травня 2021 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послуг» від 3 грудня 2020 року. Даним Законом удосконалено норми та положення чинного законодавства у сфері надання житлово-комунальних послуг, а також врегульовано питання Закону України «Про житлово-комунальні послуги» щодо необхідності прийняття співвласниками всіх багатоквартирних будинків (незалежно від обраної ними форми управління багатоквартирним будинком) рішень про моделі організації договірних відносин із виконавцями комунальних послуг.
Як розповіла директор КП «Прилукижитлобуд» Людмила Голік, з 2019 року дане підприємство працює в частині надання житлової послуги з управління багатоквартирним будинком, яка введена в дію ще з 10 червня 2018 року та замінила послугу з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій.

03.08.2022 08:24

1 серпня в сесійній залі Прилуцької міської ради відбулося перше засідання конкурсної комісії з проведення конкурсного відбору на зайняття посади директора Прилуцького міського Будинку культури.
Як стало зрозуміло в ході засідання, пакет документів на конкурс подав лише 1 кандидат – чинний директор МБК Олександр Дубовик.
Члени комісії ухвалили рішення визнати документи, подані Дубовиком Олександром Олександровичем, такими, що відповідають кваліфікаційним вимогам і допустити його до участі в конкурсі на посаду директора Прилуцького міського Будинку культури.

03.08.2022 08:21

Уже за місяць має розпочатися новий навчальний рік у школах. У якій формі проходитиме навчання (очній, змішаній чи дистанційній) поки достеменно не відомо, а от те, що кількість дітей, які до нього приступлять, буде в рази меншою, ніж зазвичай, уже факт. Начальник управління освіти Прилуцької міської ради Олександр Правосуд зазначив, що наразі до перших класів набирається десь на 600 дітей менше від звичного для міста показника. А це — мінус 12 повноцінних класів.
Так, у 2022-2023 навчальному році вперше за парти сядуть лише 459 учнів. Назріла тенденція до зменшення кількості дітей в системі освіти. Пов’язано це зі слабкою народжуваністю у відповідному році та, звісно ж, із вимушеною міграцією – виїздом жінок із дітьми за кордон із перших місяців війни.
Як не прикро про це говорити, але зменшення кількості дітей, а разом із ними і класів у школах, тягне за собою відсутність роботи для вчителів початкової школи.

Фото зі статті

Основними завданнями щодо інвестиційної діяльності для...
Уже чверть століття в нашому місті активно функціонує...
Процес дерусифікації українських міст розпочався після початку...
В одному з попередніх номерів газети ми писали про петицію на...
З 1 травня 2021 року набув чинності Закон України «Про внесення...
1 серпня в сесійній залі Прилуцької міської ради відбулося перше...
Питання, яке завжди викликає масу коментарів, але в той же час...
Прилучани просять міського голову й депутатів призупинити...
За ініціативи відділу культури і туризму міської ради спільно із...
Питання оплати праці працівників медичної та освітньої галузей...

Хто на сайті

Зараз 3079 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама