№ 35
1 грудня 2022 року

Учнівські квитки замість талонів

  • Середа, Жовт. 05 2022
  • Написав: 
  • розмір шрифта зменшити шрифт збільшити шрифт

ідновилося очне навчання, а відповідно школярі почали частіше користуватися міським громадським транспортом.
Як відомо, сьогодні в Прилуках для дітей шкільного віку діє талонна система користування громадським автотранспортом, яка була запроваджена, починаючи з 2018 року, відповідно до рішення міської ради. Згідно Програми, кожному учню, який потребував доїзду до школи, щомісячно видавали спеціально віддруковані талони з розрахунку 2 талони на 1 день (на дорогу до школи та у зворотному напрямку). Вартість такого проїзного талона складала 3 грн, які відшкодовувалися перевізнику з міського бюджету. Наразі школярі продовжують користуватися тими талонами, які були виготовлені ще на початку поточного року. У зв’язку з дистанційною формою навчання від початку війни утворилася певна економія коштів у міській казні на їх відшкодування.
Днями відбулася чергова зустріч посадовців міської ради з перевізниками, які здійснюють перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах. У ході цієї зустрічі саме й було підняте питання перевезення прилуцьких школярів.
Перевізники озвучили пропозицію відмовитися в новому році від талонної системи й перейти на дещо інший формат перевезення школярів, взявши на озброєння досвід ніжинських колег.


Так, у Ніжині, рішенням виконавчого комітету від 22 вересня 2022 року було затверджено, що учні загальноосвітніх навчальних закладів можуть користуватися громадським автотранспортом при наявності учнівського квитка за тарифом 5 грн у навчальні дні та 8 грн у вихідні дні чи в канікулярний період.
Якщо повернутися на кілька років назад, то прилучани згадають, що в нашому місті вже існувала практика застосування учнівських квитків. Тривало це з 1 квітня 2013 року й аж до 2018 року. Тобто для нас такий варіант розвитку подій не новий.
Що ж до вартості проїзду школярів, то серед перевізників були кілька варіантів. Одні пропонували повністю повторити ніжинську схему (5/8 грн), інші ж продвигали думку зупинитися на єдиній вартості квитка в період усього календарного року (10 грн).
Яке б рішення в результаті не прийняли, а скасування талонної системи має свої позитивні сторони. Відтак абсолютно всі діти шкільного віку зможуть користуватися громадським автотранспортом за пільговим тарифом, а не за загальноміським (15 грн). А також їздити можна буде не лише до школи та до дому, а без обмеження в кількості поїздок протягом 1 дня. Ну, і, звичайно ж, це значна економія для міської влади, адже не треба буде виготовляти талони щомісяця, обліковувати їх, відшкодовувати вартість із міського бюджету.
Проте, як зазначає профільний заступник міського голови Олександр Сивенко, швидко такий перехід виконати не вдасться.
Для початку треба, щоб міська рада прийняла рішення про відміну попереднього порядку перевезення школярів, який діяв із 2018 року, а потім затвердити нову вартість проїзду для них.
Що стосується затвердження тарифу на проїзд школярів у громадському автотранспорті – то це регуляторний акт, а відповідно він має пройти всі стадії, визначені чинним законодавством. Спочатку депутати вносять дане питання в план регуляторної діяльності Прилуцької міської ради, чим дозволяють посадовцям далі продовжити відповідну роботу. Що ж до вартості проїзду, то її спочатку розглядає Громадська рада, далі – профільна бюджетна комісія і лише після цього питання виноситься на розгляд виконавчого комітету.
Таким чином, перевізників заздалегідь попередили, що всі ці процедури триватимуть від 30 до 60 календарних днів, у разі, якщо депутати погодять даний напрямок. Доти ж діятиме талонна система.

Прочитано 617 разів
Оцінити матеріал
(0 голосів)
Опубліковано в Міські новини
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

Написати коментар

Переконайтеся, що Ви заповнили поля, помічені зірочкой (*). HTML коди заборонені.

Фото зі статті

На позачерговому засіданні виконавчого комітету Прилуцької...
В Україні вже розгорнуто понад 4 тисячі «Пунктів незламності» на...
Два роки поспіль у Прилуках активно діяла літня Школа...
Заборгованість повільно, але зменшується Проблема...
АТ «Чернігівобленерго» оновило графіки можливих відключень...
Часте невдоволення мешканців багатоквартирних будинків якістю...
Автобусні перевезення у вечірній час На численні прохання...
Згідно з чинним законодавством у кожній багатоповерхівці мають...
Ми вже навіть звикли до думки про те, що зима на українців чекає...

Хто на сайті

Зараз 4262 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама