№ 8
23 лютого 2022 року

Місто розвивають зусилля, а не плани

  • Середа, Квт. 04 2018
  • Написав: 
  • розмір шрифта зменшити шрифт збільшити шрифт

Очевидно, що демографічна ситуація в Україні постійно погіршується. А головним із сумних прикладів спустошення населених пунктів слугує саме Чернігівська область. Вона визнана найдепресивнішою серед решти областей на рівні держави.
Основними чинниками демографічної кризи є екологічна та напружена соціально-економічна ситуації: перевага смертності над народжуваністю, внутрішня та зовнішня міграції, наслідки Чорнобильської катастрофи.
Та навіть на фоні загальнодержавного економічного спаду низка українських містечок знаходить шляхи розвитку, які для них відкрили європейські інвестори. Ці населені пункти випрацювали стратегічний план і демонструють справді виняткові результати його реалізації.
Поштовхом для створення Стратегії сталого розвитку Прилук 8 вересня 2016 року стало розпорядження міського голови про створення робочої групи з питань стратегічного планування, до якої, з-поміж інших представників міської ради та громадськості, увійшов депутат Артем Рожко.
З моменту створення робочої групи Прилуцька міська рада запрошує всіх небайдужих долучитися до розробки «Стратегії сталого розвитку міста Прилуки до 2025 року».
На часі, на офіційному сайті міської ради оприлюднено четвертий проект Стратегії, розробці якого активно сприяли Проект ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-III», Громадська рада міста Прилуки та експерти, залучені Артемом Рожком для вивчення громадської думки щодо бачення Прилук у майбутньому.
Завершальний етап розробки стратегії та її затвердження гальмується державними процесами, роль яких у майбутньому міста важко передбачити. Економічний розвиток території, покращення якості життя, розвиток соціальних послуг, орієнтованих на громаду, та розвиток громадянського суспільства в місті має опиратися на результати адміністративної та медичної реформ, які на сьогодні не завершено.


Керівництво міста впевнене, що Стратегія сталого розвитку не повинна стати «пустим» документом. Усі її завдання мають бути реальними для виконання! Саме тому відповідальні спеціалісти наголошують – необхідно об’єднати зусилля й думки кожного, хто має свіже та перспективне бачення міста. Розробка ж «паралельних» стратегій – це втрата того самого дорогоцінного часу, який можна використати на виконання поставлених завдань.
«Стратегія сталого розвитку міста Прилуки до 2025 року», як і «Стратегія розвитку Прилук – 2030» від Артема Рожка, яку він створює разом зі своєю командою на основі даних відділу економіки Прилуцької міської ради, перебувають на стадії доопрацювання. Тому кошти міського бюджету вкладаються в першочергові напрямки розвитку інфраструктури: освітлення вулиць та ремонт доріг, що передбачено будь-яким із варіантів сталого розвитку, адже є основою комфортного життя містян.
Підприємством «Міськсвітло» освітлено 46 вулиць і провулків, замінено лампи розжарювання на нові енергозберігаючі, відновлено освітлення на Театральній площі, якого не було вже кілька років.
Протягом минулих 2 років були капітально відремонтовані вулиці Білецького-Носенка, Ю. Коптєва, ділянки по вул. Київській. Уперше за майже 30 років у місті розпочався плановий ремонт в’їздів та внутрішньобудинкових проїздів.
І вже на 2018 рік передбачено ремонт тротуарів, який не виконувався з радянських часів.
Зважаючи на те, що для проведення більшої кількості ремонтних робіт, коштів міського бюджету не вистачає, влада активно залучає інвестиційні ресурси.
За останні роки найпотужнішими проектами, перемогу в яких здобули Прилуки, стали ЄС/ПРООН, COMUS та NEFCO. Крім цього, в раді утворили відділ інвестицій та міжнародної діяльності, спеціалістами якого розроблено та подано проектну документацію до безлічі інвестиційних Програм. Так керівництво міста створює для Прилук репутацію відповідального інвестпартнера.
Маючи на своїй території чотири вищих навчальних заклади, Прилуки завжди були й будуть студентським осередком району. Саме для молодих людей та їхнього інтелектуального й творчого розвитку на базі будинку Шкуратова заплановано створити культурно-мистецький молодіжний центр. Проектно-кошторисна документація з реконструкції будівлі (колишня школа №4) перебуває на завершальній стадії розробки. Кошти для реалізації проекту міська влада планує залучити завдяки співпраці з Проектом COMUS, який став «хрещеним батьком» ідеї молодіжного центру.
Завдяки співпраці міського голови з обласними та народними депутатами зрушено з місця питання місцевих довгобудів. Завершується будівництво нового будинку по вул. Індустріальній, ініційованого народним депутатом О. Дмитренком. Свої зобов’язання щодо завершення будівництва по вул. О. Кошового, 8 має намір виконати й Міжнародний професійний союз офіцерів армії та поліції (Швеція).
Активно вирішується питання довгобуду ІІ корпусу гімназії №1 завдяки підтримці народного депутата України О. Ляшка. У 2017 році на його будівництво виділена найбільша сума коштів за всі попередні роки – 30 мільйонів гривень! Такого активного будівництва не проводилося від самого початку проекту. Більше того, є всі запевнення депутатів, які опікуються цим питанням, що вони доведуть розпочате до кінця! Завдяки змінам у проекті, які ініціювала міський голова, прилучани зможуть відвідувати басейн.
За сприяння народного депутата В. Дубіля, коштом фонду соціально-економічного розвитку починаються роботи з облаштування на базі колишнього ДНЗ №23 будинку для людей літнього віку. Є велика ймовірність, що вже до кінця року цей заклад почне працювати для прилучан.
Використовує міська рада й можливості Державного фонду регіонального розвитку. Подані від міста проекти, а це ремонт пологового відділення та ремонт вимощення НВК №15, стали переможцями конкурсу й чекають свого оновлення.
Також виділено кошти на виготовлення проектно-кошторисної документації для створення на базі колишнього дитячого садочка №7 Центру комплексної реабілітації для людей із обмеженими фізичними можливостями, де знаходитимуть розраду й підтримку наші прилучани-інваліди різного віку.
Доля колишнього магазину «Біла акація», який заплановано перетворити на гімнастичну школу, вирішується через просування цього об’єкту у фонді соціально-економічного розвитку.
На позитивні та відчутні зміни місто сподівається і від участі в проекті Північної екологічної фінансової корпорації НЕФКО. За грантові кошти будуть модернізовані приміщення шкіл №2, №13 та ДНЗ №9. Тут заплановано заміну вікон, дверей, утеплення дахів, стін.
Ще один напрям цього проекту – освітлення головних транзитних вулиць міста за європейськими стандартами. 12 квітня відбудеться відкриття тендерних пропозицій за міжнародними вимогами для виконання цих робіт, і після всіх процедур наприкінці весни розпочинатимуться роботи з модернізації освітлення.
Варто додати, що міський бюджет наповнюється податками наявних підприємств та організацій, на розвиток яких міська рада не має впливу. Але свідомі та відповідальні представники бізнесу повинні розуміти, що містяни розраховують не лише на їхні податки, а й на достойні заробітні плати. Сьогодні ж навіть кваліфіковані спеціалісти, які працюють на деяких прилуцьких підприємствах, отримують заробітну плату не на багато більшу від мінімальної. Саме в цьому відбивається реальне ставлення бізнесменів до прилучан, якому, на жаль, передує власна стратегія сталого збагачення, а не розвитку міста.


Прес-секретар міської ради Любов Рубан

Прочитано 1476 разів
Оцінити матеріал
(0 голосів)
Опубліковано в Міські новини
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

Написати коментар

Переконайтеся, що Ви заповнили поля, помічені зірочкой (*). HTML коди заборонені.

Фото зі статті

9 9 травня 2022 року педагогічний колектив Прилуцького ліцею №10 на...
На тлі розмов про можливу повномасштабну атаку Російських сил...
Щорічно 20 лютого відзначається День пам’яті Героїв Небесної...
Нові рядки в платіжках за тепло й гарячу воду, замість того, щоб...
У рамках Великого розпродажу в’язниць у жовтні 2021 року Фонду...
У виставковій залі Прилуцького краєзнавчого музею відкрито...
День вшанування учасників бойових дій на території інших...
22 грудня минулого року депутати Чернігівської обласної ради...
З 2018 року УІК впровадив у дію Програму поповнення бібліотечних...
Одна, єдина, неділима Україна 22 січня вся Україна відзначила День...

Хто на сайті

Зараз 3512 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама